Ani třetí zápas o postup do Národní ligy s Havířovem nedokázali florbalisté Strakonic vyhrát. Sérii prohráli v nejkratší možné době 0:3. V sobotu 21. března doma podlehli 5:8 (2:1, 2:2, 1:5).

Sen se jim stále zcela nerozplynul, šanci zabojovat o třetí nejvyšší soutěž mají nyní ještě v baráži proti Paskovu, který skončil předposlední v Národní lize. Hraje se opět na tři vítězné zápasy.

Havířov i ve třetím utkání potvrdil svoji kvalitu. Působil aktivněji, sehraněji a celkově kompaktněji. Nepřijel utkání jen odehrát, ale prostě vyhrát.

Na začátku duelu kralovali oba gólmani, skóre se poprvé měnilo v 11. minutě – Strakonice poslal do vedení Chvosta. Navíc hned za dalších 14 vteřin zvýšil na 2:0 Staněk. Tento náskok Jihočeši neudrželi, 26 vteřin před první přestávkou inkasovali z hole Chalupy.

Ten samý hráč byl i u vyrovnávací branky, tentokrát v roli nahrávače Gregorovi; ten se prosadil už po necelé minutě hry druhé třetiny. Za necelé dvě minuty ale domácím vrátil vedení kapitán Marek Jiřík. Na začátku 32. minuty se ale prosadil znovu Chalupa na 3:3. Domácí šli přesto do závěrečné části s náskokem, který zařídil v čase 36.01 Mareš.

Jenže Havířov měl nástup z říše snů, opět po necelé minutě po začátku třetí třetiny skóroval Fifeger a necelou minutu po něm Gregor – 4:5. Domácí byli blízko gólu v 50. minutě, kdy nastřelili spojnici, ale hned z protiútoku inkasovali po trefě Smetáka. To byl rozhodující moment. V 52. minutě navíc Chalupa dal už na třígólový rozdíl. Odpověď přišla 28 vteřin poté z hole Staňka.

V závěru hrál domácí tým v křeči, neudržel nervy na uzdě a zaplatil za to Chvostovým vyloučením. A chvíli nato dostali trest hráči z obou celků. V 59. minutě uzavřel skóre do prázdné branky Kozelský na konečných 5:8.

Komentář trenéra Marka Jiříka: „Moje pocity? Totální vztek! Nemám slov! Jsem vytočený, že jsme nevyhráli ani jeden zápas. Mrzí nás, že jsme prohráli hned první duel série venku 6:7, bylo to vyrovnané a rozhodl smolný gól. Druhý zápas vyhrál soupeř 12:3, odešli jsme fyzicky; soupeř měl dvacet hráčů, nás bylo jedenáct… Ve třetím utkání měl soupeř víc štěstí a vyšlo mu šest brejků. Navíc také dobře bránil, my jsme se těžko prosazovali. Potopily nás dva rychle inkasované góly na začátku třetí části. A nehráli jsme naši hru. Celou sérii rozhodl podle mě už první zápas, pak už nás Havířovští přehrávali."

Fakta

Play up – 3. zápas: Strakonice – Havířov 5:8 (2:1, 2:2, 1:5). Branky: 12. a 54. Staněk, 11. Chvosta, 23. Houska, 37. Mareš – 20., 32. a 52. Chalupa, 21. a 42. Gregor, 41. Fifeger, 50. Smeták, 59. Kozelský. Rozhodčí: Pěnička, Šafář. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváků: 143. Konečný stav série: 0:3.