Jihostroj České Budějovice odehrál v úterý těžké utkání Ligy mistrů v Novosibirsku, kde se prezentoval výborným výkonem. Na domácí palubovce se jeho hráči ale „rozjížděli" pomalu, jakoby se ještě nevzpamatovali z dlouhé cesty. Pražané šli od začátku setu do vedení především díky vynikajícímu podání a nebojácné hře celého týmu. A i když Jihostroj svoji hru přeci jenom zpřesnil, koncovka patřila nadšeně hrajícím hostům, kteří zaslouženě získali 1. set pro sebe.

Ani ve druhém setu neměl trenér Svoboda mnoho důvodů k radosti. ČZU Praha dál bojovala, Jihostroj „nabuzeného" soupeře nedokázal dostat pod tlak. Za stavu 9:15 sáhli domácí ke střídání (Habr, Mach), podařilo se jim srovnat skóre na 18:18, ale chybami a nepřesnostmi se o vítězství ve druhém setu připravili sami.

Třetí set byl od začátku boj o každý míč, Jihostroj hrál o naději bodového zisku, Praha o senzační tříbodové vítězství. Hosté hráli odvážně, Jihostroji se nedařilo vůbec nic. V koncovce Pražané blokem na Tomáše Filu využili svůj druhý mečbol a zaslouženě si z jihu Čech odvážejí vítězství.

Jan Svoboda (trenér Jihostroje ČB): "Je to fatální selhání v domácím prostředí s nadšeně bojujícím soupeřem." Další ohlasy najdete v pondělním vydání Deníku.

Jihostroj Č. Budějovice – ČZU Praha 0:3 (-21, -21, -26), čas: 86 minut, rozhodčí Kořenek, Činátl, diváků 600.

Jihostroj Č. Budějovice: Zapletal, Novotný, Rojas, Fila, Sukuba, Sobotka, libero Juračka (Habr, Mach). Trenéři Svoboda a Pochop.

ČZU Praha:Finger, Záveský, Vachoušek, Bartůněk, Lohr, Pajma, libero Pfeffer (Patočka). Trenéři Malina, Hořejší