Západočeská metropole hostila od 5. do 7. května již 26. ročník Memoriálu Karla Šulce, kterého se oddíl pravidelně účastní.

Největšího úspěchu v podobě prvenství dosáhly minižákyně 6+1 z přihlášených 17 týmů. Strakonice bez komplikací postoupily do finálové skupiny o šesti družstvech a o konečném vítězství rozhodly v závěrečném utkání s neporaženým Baníkem Most. Ten pro ně byl nejtěžším soupeřem. Šlo o všechno.

Strakonické družstvo minižákyň (tmavé dresy) vyhrálo Memoriál Karla Šulce v kategorii 6+1, mladší žákyně (bílé dresy) byly druhé.  Foto: HBC Strakonice 1921Zaplněná hala fanoušků sympatizovala s Jihočeškami. Zápas přinesl atraktivní házenou z obou stran, skóre se přelévalo. „S blížícím se koncem začaly pracovat nervy. Vedly jsme o jednu branku v poslední minutě, když Eva Andrlíková, vyhlášena jako nejlepší hráčka celého turnaje, svou individuální akcí upevnila vedení na konečný výsledek 10:8,“ popsala trenérka Šárka Fundová. Medailová umístění: 1. Strakonice, 2. Most, 3. Písek.

Druhé místo přivezly strakonické mladší žákyně, když sice porazily nakonec vítěznou Žirovnici, ovšem ne o potřebný počet gólů (jen 8:7). „Druhé místo bylo smolné. V rozhodujícím utkání se Žirovnicí jsem udělal trenérskou chybu, vzal jsem si špatně time out a kvůli tomu jsme nevyhráli o potřebný počet branek. Soupeřky tak dokázaly v posledních minutách snížit na rozdíl gólu a i když jsme vyhráli, na prvenství to nestačilo," popsal trenér Miroslav Vávra.


Strakonický tým ale byl jediný, kdo Žirovnici na turnaji porazil. „Nejlepší zápas jsme odehráli se Slavií Praha, přestože jsme prohráli o gól. Hrálo se nahoru dolů, vedení se přelévalo, bylo to dramatické utkání,“ dodal kouč. Medailová umístění: 1. Žirovnice, 2. Strakonice, 3. Slavia Praha červená.

Mladší minižákyně Strakonic kategorie 4+1 obsadily páté místo. Pořadí: 1. DHC Plzeň A, 2. Astra Praha, 3. Cheb, 4. DHC Plzeň B, 5. Strakonice.