Začátek patřil hostím, kteří z 0:1 otočili na 3:1 a dvougólový náskok si udržovali až do 20. minuty. Pak však přišla gólová šňůra domácích: načal ji Fencl, vyrovnání zařídil Nejdl a Fencl dalšími třemi trefami poslal svůj tým do vedení 12:9, které Krejčí a Mošovský navýšili na 14:9. Po obrátce se hosté dotáhli až na 18:17 a měli další šance, ale Filip Kaiser v brance byl výborný a i díky němu domácí opět utekli na 22:17 a 24:18. Minutu a půl před koncem hosté snížíli na 25:23, pak ale Samek a Krejčí dvěma góly výhru Strakonic pojistili.

„Měli jsme kvalitnější tým, projevila se i naše kondiční převaha. Bohužel jsme se opět sami dostali pod tlak nevyužitými šancemi, přidaly se emoce a chyby. Mohli jsme zápas rozhodnout dříve a dohrávat ve větším klidu. Ale přece jen jsme to po vlažnějším začátku dokázali otočit v náš prospěch,“ ocenil trenér Michal Zbíral.

HBC Strakonice 1921 – HK Dvůr Králové 27:23 (15:11)

Branky: Krejčí 6, A. Nejdl, L. Fencl 5, Mošovský 4 (2), Marienka, Landsinger 2, Miklas, Zdychynec, Samek 1 – Voňka 10, Picha 6 (3), Zelinka 3, Etrich, Kirschbaum, Šeba, Bonaventura 1. Rozhodčí: Barták, Hladký. Vyloučení: 3:6. ŽK: 3:3. Góly ze sedmiček: 2:3. Diváků: 260. Nejlepší hráči utkání: L. Fencl – Voňka.