Poslední domácí zápas v sezoně zvládly druholigové házenkářky Strakonic na jedničku. O deset gólů 34:24 (18:14) porazily v sobotu 27. dubna Ledeč nad Sázavou a drží stále šance na případné polepšení si v tabulce ze čtvrté příčky. Tu mají už jistou.

Domácí tým se stále potýká s marodkou, ale soupeřky mu situaci ulehčily, dorazily totiž jen v sedmi hráčkách a tudíž nemohly střídat.

Začátek utkání se pro Strakonice vyvíjel slibně – obrana fungovala spolehlivě, v útoku se hráčky dostávaly do gólových příležitostí a také je proměňovaly. Ve 12. minutě vedly 9:5.

„Poté jsme si ovšem jako již tradičně vybraly slabší chvilku, defenziva začala mít problémy a soupeřky toho patřičně využily – během následujících pěti minut jsme prohrávaly 9:10. Výpadek naštěstí neměl příliš dlouhé trvání, rychle jsme se dokázaly zkoncentrovat a vrátit do zápasu," řekla trenérka Eva Krausová.

Jihočešky navíc nasadily na nejlepší střelkyni soupeřek Korelovou osobní obranu a tím značně narušily hostující útočnou činnost. Do přestávky tak náskok Strakonic narostl na čtyři góly.

Po obrátce družstvo od Otavy navýšilo vedení na 21:15 a 23:17 (40. minuta). „Nicméně pak přišla další slabší pasáž a skóre se opět smrsklo na pouhých 23:21. K tomu se přidala další komplikace, kdy Gábina Vlčková po třetím dvouminutovém trestu musela opustit hrací plochu. I přesto jsme ale poslední čtvrtinu zvládly na výbornou a vyhrály ji poměrem 11:3, z čehož resultoval velmi sympatický závěrečný výsledek," dodala Krausová.

Zisk plného počtu bodů je podle trenérky výsledkem vydařeného kolektivního výkonu. Sezonu zakončí Strakonice v neděli 5. května v Pardubicích, které jsou páté.

V případě vítězství Strakonic v posledním kole v Pardubicích a porážky Tachova na hřišti béčka Sokola Kobylisy by se Jihočešky ještě dostaly na třetí místo v tabulce. V případě rovnosti bodů ale mají horší bilanci vzájemných zápasů. Šanci mají i na druhé místo, kde je Most B, ten ale hostí poslední Milevsko…