Víceméně povinným vítězstvím odvetnou část II. ligy zahájily v sobotu 14. února házenkářky Strakonic. Na hřišti posledních Vršovic B vyhrály 28:22 (12:10) a v tabulce jsou čtvrté.

Vstup do utkání však nenasvědčoval tomu, že to bude pro Jihočešky jednoznačná záležitost. V 17. minutě byl stav 5:5, a v této chvíli výkon zpřesnily – dařilo se jim v obranné fázi, z níž přecházely do rychlých protiútoků. Ve 22. minutě tak soupeřkám odskočily na 5:10.

„Tento náskok do našich řad však potřebný klid nepřinesl a v závěru prvního dějství jsme opět začaly zbytečně zmatkovat. Soupeřky toho využily a zkorigovaly skóre na poločasových 10:12," popsala trenérka Eva Krausová.

V úvodu druhé půle odskočily Strakonice na rozdíl čtyř gólů, ale potom přišla nejhorší pasáž celého duelu. „Několikrát rychle za sebou jsme nesmyslně odevzdaly míče soupeřkám do rukou a inkasovaly z rychlých protiútoků. Za stavu 15:15 ve 40. minutě tak zákonitě přišel oddechový čas, který naštěstí přinesl potřebné zklidnění," řekla trenérka.

Závěrečných dvacet minut v podání týmu od Otavy vypadalo slušně a dokráčel k zisku dvou bodů. „Plný bodový zisk z venkovních zápasů je vždycky pozitivní, i když se jedná o slabšího soupeře. Žádné drama jsme nepřipustily," konstatovala Eva Krausová.

Suverénní byli na úvod jarní části druholigoví starší dorostenci Strakonic. Ti v první polovině soutěže nezaváhali a jsou s plným počtem bodů v čele tabulky. Ve stejném duchu začali minulou sobotu venku s Úvaly, porazili je 34:17 (16:7).

Začátek byl sice poznamenán nerozehraností a velkým množstvím technických chyb hostů, přesto se snadno ujali vedení 10:3 v 17. minutě a pravidelně ho navyšovali po celé utkání. Trenér Roman Nejdl mohl být spokojený.

„Spolehlivý výkon předvedl Michal Pavlíček v bráně – úspěšnost zákroků měl 51 procent. Rychlostí zaujal Jakub Narin na křídle, po nepříjemném zranění kotníku odehrál dobrý zápas Tomáš Nejdl," uvedl.

Oba týmy se v sobotu 21. února představí doma. Ženy hostí od 14.15 hodin Bělou pod Bezdězem, které patří třetí místo. Dorostenci od 12.30 hodin hostí druhou Košutku.

Družstvo žen v odvetné části

Se zimní přípravou nebyla trenérka žen Eva Krausová spokojená. „Účast byla velmi mizerná, ať už ze zdravotních či osobních důvodů. Pochvalu za svědomitý přístup zaslouží snad jen tři hráčky, které naopak absolvovaly i tréninky navíc s družstvem mužů, a to Lucie Štěpánová, Anna Veselková a Gabriela Vavřincová," uvedla.

Obává se, že se tento laxní přístup k tréninkům velmi citelně podepíše na vývoji jarní části sezony. „Myslím, že budeme spokojené, pokud se udržíme v horní polovině tabulky. Za současného stavu by od nás asi bylo velmi troufalé pomýšlet opět na medailové příčky," zmínila se.

Brankářka Kateřina Veselá, která v loňském ročníku tvořila dvojici s Petrou Chalušovou, si bude podruhé plnit mateřské povinnosti. Zaskakovat za ni by měla Edita Cimrhanzlová.