Kdo čekal v prvním utkání hladký průběh, mýlil se. Hosté z Příbrami vyhráli první set v dramatické koncovce, výkon domácího celku byl nepřesný, Jihočeši doplatili na příliš velký klid ve svých řadách.
V průběhu utkání pomohli Jihostroji v rozjezdu blokaři.
A změna nahrávače. Zapletal byl nápaditější, dokázal své útočníky vysílat do připravených pozic. I tak musel úřadující mistr bojovat o zisk prvního bodu v sérii až v rozhodujícím pátém setu.
České Budějovice naštěstí infarktové poslední dějství zvládly, v sérii vede favorit 1:0 na zápasy, ve čtvrtek se hraje od 18.00 odveta.

Jihostroj České Budějovice – Euro Sitex Příbram 3:2
(-23, 13, -23, 16, 13). Čas: 122 minut. Rozhodčí Kvarda – Kořenek / Sokol, Biskup. Diváků 1090. Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Fila, Kuliha, Sobotka, Mach – libero Hupka (Zapletal). Trenéři: Svoboda a Scheichl. Sestava Příbrami: Ulč, Josefacki, Böhm, Čížek, Anděl, Owens – libero Juračka (R. Suda, Dvořák, Kuchař).