Na konci tabulky přezimují hokejbalisté Blatné ve II. NHbL. Konkrétně na předposledním osmém místě s deseti body. Do týmu se hodně zapojují dorostenci, kteří kromě toho ještě hrají vlastní extraligovou soutěž. Hrající trenér Jan Kafka zmiňuje, že letošní sezonu bere jako překlenovací. Ale v tabulce se chce posunout nahoru!

Z podzimní porce jedenácti zápasů vám vyšly až ty v závěru. Z posledních čtyř duelů jste tři vyhráli za tři body. Proč byla první polovina tak špatná a měli jste pouhý bod?
Nemyslím, že první polovina byla tak špatná. Měli jsme tam hodně vyrovnané zápasy jak s prvním Suchdolem, tak Betonovou České Budějovice. Samozřejmě, venkovní prohry s nejslabšími týmy v Táboře, Zlivi a Pluhově Žďáru mrzí víc. Ze začátku soutěže jsme měli k dispozici pouze čtyři muže do pole a zbytek jsme byli nuceni doplnit z dorostenců, kteří již hráli druhé utkání za víkend, nebo dokonce za den, za což jim patří velký dík.

Přezimujete na předposlední osmé příčce. Odpovídá, nebo bylo na víc a panuje zklamání? Kolik bodů jste podle vás zbytečně nebo smolně ztratili, které zápasy mrzí nejvíc?
Zklamání panuje z dvou proher – s Táborem a s týmem z Pluhova Žďáru, podle vyrovnanosti tabulky by nás tyto výhry posunuly do středu. Ale to jsou kdyby…

Potvrdilo se to, co jste říkal před sezonou, že nic neočekáváte, snad jen, že vás tento ročník mile překvapí?
Ano, určitě. O problémech se sestavou jsme věděli, teď je dost dlouhá doba na to, aby se kluci dali dohromady a na jaře jsme s tímto stavem zkusili něco udělat. Čekají nás domácí utkání s Táborem a Zliví.

Platí, že druhá sezona bývá pro nováčka nejtěžší? Sehrálo to nějakou roli, nebo se prostě kvalita soutěže zvedla, jak jste předpokládal v létě?
Soutěž se zkvalitnila, ale výkyvy výsledků jsou pořád patrné. Ani bych nebral jako nejtěžší druhý rok ve druhé lize, spíše to, že shodou několika zranění, ukončení kariéry a odchodů jsme museli řešit hodně vážné problémy se sestavou, které věřím, že se povedlo vyřešit.

Bylo tak moc znát, že v mužstvu nebyli někteří zkušení hráči, kteří buď skončili, nebo odešli? Chyběla vám právě zkušenost?
Nechci se nikoho dotknout, ale myslím, že oživení mládím nám prospělo. Těžko něco srovnávat, když si dorostenci plní své povinnosti v dorostu dopoledne a potom v deseti lidech mají naskočit do zápasu odpoledne. Nemá cenu koukat na výsledky, když je vidět, že čím víc ti kluci hrají, tím jsou lepší.

Jak si tedy vedli dorostenci v kategorii mužů? Bylo citelné, že se rozkoukávají? Jak byste ohodnotil jejich výkony – kdo už je nyní tahounem?
Většina z nich už nastupovala v minulém ročníku, vyzkoušeli jsme i kluky, kteří ještě nehráli. Třeba David Braun už v 15 letech ukázal, že tuto soutěž může hrát s přehledem. Jinak lze vyzdvihnout Maňasku, Kvardu, Tkadlece, Říhu, Šípa, Vintera, bratry Brauny, Bauše a Šuhaje. Všichni nám pomohli, když bylo potřeba.

Právě dorostenci se drží v popředí extraligy. Počítáte spíše do příští sezony, že byste měli být silnější? Je v Blatné nyní silná generace, ze které družstvo mužů bude žít v dalších letech?
Určitě bych tuto sezonu nazval jako překlenovací. Hned několik z nich se přehoupne do mužské kategorie a už nebudou muset absolvovat zápasový maraton o víkendu. A z toho bude těžit mužská kategorie.

Jak to vidíte s účastí v play off a následných dalších šancích? Suchdol a Písek hodně odskočily, zbylé týmy jsou vyrovnané. Na co si věříte, kam byste se ještě mohli posunout vzhledem k losu pro jarní část?
Uvidíme. Jelikož se dorostencům velmi daří, určitě bude prioritou jejich družstvo. My uvidíme, jak se na jaře sejdeme. Doufám, že ještě alespoň šest bodů urveme. O play off bychom měli rozhodovat v zápase doma s Táborem.

Co vás čeká v nadcházející zimní přípravě? Zaměříte se na něco konkrétního?
Bohužel jsme limitováni počasím, věřím proto v mírnou zimu. Bude záležet na tom, kolik se nás bude na tréninku scházet, ale už teď jsme celý podzim trénovali dohromady s dorostem, takže účast byla dobrá. Doufám že jako každý rok příprava vygraduje turnajem v Plzni.