Za pořadatelství Tomáše Kostky a Pavla Kohouta se odehrávaly líté boje malých fotbalistů na strakonickém stadionu Na Sídlišti. Představilo se 15 škol ze Strakonicka, které byly rozděleny do čtyř skupin – tří po čtyřech družstvech (hrálo se 1x15 minut), jedna tříčlenná (1x20 minut). Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým a dle umístění ve skupinách byly následně vytvořeny nové skupiny, ve kterých se dále hrálo o umístění na 1. – 4., 5. – 8., 9. – 12. a 13. - 15. místě.

Do finálové skupiny se probojovala družstva FLČ, Poděbradky, Vodňan a Komenského Blatná. Boje ve finálové skupině : FLČ – Komenského Blatná 3:0, Poděbradka - Vodňany 0:3, Komenského Blatná – Poděbradka 1:4, Vodňany – FLČ 0:3, FLČ – Poděbradka 3:1, Vodňany – Komenského Blatná 1:1.

Celkové umístění: 1. ZŠ F.L. Čelakovského Strakonice, 2. Vodňany, 3. Poděbradova Strakonice, 4. Komenského Blatná, 5. Katovice, 6. Volenice, 7. TGM Blatná, 8. Dukelská Strakonice, 9. Volyně, 10. Radomyšl, 11. Povážská Strakonice, 12. Sedlice, 13. Zaboří, 14. Bavorov, 15. Čestice.

McDonalds´ Cup 2024 ve Strakonicích.
Mladí fotbalisté hráli ve Strakonicích o postup do krajského McDonald’s Cupu

ZŠ F. L. Čelakovského Strakonice jako vítěz kategorie A postupuje do krajského kola, které se hraje 17. května na hřišti Soukeník v Táboře. Velký dík patří také studentům strakonického gymnázia, kteří plnili funkci rozhodčích, dále pak paní Chylíkové za občerstvení v místním bufetu a v neposlední řadě správci Tomáši Hodánkovi, který po oba dny připravoval hřiště.

Autor: Jan Škrle