Byl tahounem mužstva v utkání házenkářů Strakonic doma proti Dvoru Králové. Michal Krejčí byl po právu vyhlášen nejlepším hráčem. V sobotu 25. dubna vstřelil devět gólů (stejně dal také kapitán Martin Mošovský, ten ovšem tři ze sedmiček) a výrazně se podepsal pod vítězné loučení s domácími fanoušky, když Jihočeši vyhráli 25:22 (10:11).

Vítězství nad Dvorem Králové jste strhli na svoji stranu až
 v samém závěru. Není proto 
z tohoto pohledu v letošní sezoně nejcennější doma?
Rozhodně to bylo hodně náročné utkání. Máme v týmu opravdu mnoho zraněných. Chtěli jsme vyhrát hlavně kvůli divákům, protože druhé místo máme dávno jisté. Ale fanoušci prostě chtějí vidět vítězství a nejde, abychom doma prohráli. Nesmíme! Držíme výbornou bilanci už 32 zápasů doma v lize bez porážky. A i v sestavě, jakou momentálně máme, jsme museli prostě vyhrát!

Vám osobně tohle utkání vyšlo na výbornou. Dal jste devět gólů a byl jste vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Přitom za minulý duel v Novém Veselí vás trenér Vávra kritizoval…
To je pravda. V Novém Veselí jsem byl hodně unavený, mám novou práci, kde jsem hodně fyzicky vytížený. Čtyři týdny teď ani netrénuji, takže tam mi to opravdu nesedlo. Ale doma se to teď povedlo, za to jsem rád. Tenhle soupeř hraje tvrdě a neměl dva hráče z extraligy, se kterými jsme mysleli, že přijede. Hráli jsme proti stejné sestavě jako na podzim. Ale věděli jsme, že i když je nás málo, že na Dvůr máme. Není zase tak dobrý, aby se nedal porazit.

Proč bylo utkání tak dlouho vyrovnané? Vždy jste vedli maximálně o dvě branky, až v závěru také o tři.
Nedařilo se nám ve střelbě. Také tam bylo několik zákroků a sedmiček, které rozhodčí měli odpískat. Nedali jsme jednu sedmičku. Hosté vždy srovnali z rychlého protiútoku, kdy jsme se zapomněli vrátit. Ale nakonec jsme to doklepali a získali dva body.

Bylo to tedy o štěstí?
Musím říci, že o štěstí to nebylo. Já osobně jsem se vydal na maximum, dal jsem do tohohle zápasu všechno. Já jsem štěstí neměl, hrál jsem natvrdo, co jsem mohl.

Máte za sebou mimořádně úspěšnou sezonu, i když teď ještě musíte zvládnout závěrečné utkání venku s Jičínem B.
Ano, ještě uspět v Jičíně… Jde o to, aby se nikdo nezranil, protože jinak jsme totálně v pytli. Bude se to tahat, Jičín je rychlý, v naší současné sestavě jsme momentálně pomalí, což bylo proti Dvoru Králové vidět. Nedokážeme to utáhnout v devíti lidech, je to ohromně těžké celých šedesát minut. Jičín se ale dá porazit – stačí zavřít obranu a neprosadí se!