Po třítýdenní pauze se v rámci 19. kola první ligy představili ve Zlíně, který je devátý. V duelu bohatém na góly byli nakonec o dva lepší, zvítězili 39:37 (18:18). Znamená to, že si tři kola před koncem sezony zajistili nejhůře třetí příčku.

Utkání se hrálo absolutně bez obran a b…ez brankářů na obou stranách, oba týmy sázely stále stejný gólový příděl. O zisku dvou bodů rozhodli Jihočeši až v posledních třech minutách, kdy si vytvořili dvoubrankový náskok, který udrželi až do konce. „Střelecky se dařilo Honzovi Kačínovi, který měl stoprocentní bilanci sedmiček a střel z křídla, nedal jen jeden trhák. Výborně zahráli Filip Zdychynec a Lukáš Fencl, spolu s touto trojicí táhl útok Adam Nejdl,“ přiblížil asistent trenéra Miroslav Vávra.

Dodal současně, že mužstvu celkově nefungovala obrana. „Rozhodlo štěstí, že jsme v závěru dokázali odbránit dva útoky domácích a v útoku jsme se prosadili,“ zdůraznil. Strakoničtí tak udrželi druhé místo za vedoucími Hustopečemi, na které ztrácejí dva body, mají však odehráno o jeden zápas více. Volný los je čeká první květnový víkend. Ve zbývajících zápasech se na dálku utkají s Chodovem o konečné druhé místo (prvenství už je spíše jen v rovině teorie).

FAKTA: I. liga mužů – 19. kolo: HC Zlín – HBC Strakonice 1921 37:39 (18:18). Branky: Vavrys 7 (2), Šáš 7, Fabík 6, Weber 4, Škalda, Kolařík 3, Balun, Zaoral, Brhel 2, Weintritt 1 – Kačín 9 (5), A. Nejdl 7, Mošovský 6, Zdychynec 5, Fencl, Krejčí 4, Samek 3, Landsinger 1. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Vyloučení: 3:0. ŽK: 3:3. Góly ze sedmiček: 2:5.

Jan Škrle