Prvními duely začaly v neděli 9. února souboje o umístění na prvních třech místech ve futsalové Vodňanské lize.

O 1. místo: Sokolská louka – DG 303 1:5 (1:3)

Od začátku měli více ze hry hráči DG 303 a soupeř se nemohl dostat do tempa. První gól dalo „dégéčko", „sokolíci" otevřeli hru, ale dvakrát inkasovali. Pár vteřin před pauzou se Sokolské louce podařilo snížit.

Ve druhé půli měli od začátku velký tlak hráči „sokoldy", ale z rychlého protiútoku se opět do tříbrankového vedení vrátilo DG 303.

Od tohoto momentu byla hra velmi vyrovnaná a žádný tým si již velké šance vypracovat nedokázal. V závěru byli šťastnější v zakončení ještě hráči DG.

O 3. místo: FC Kapr – FC Mexico 3:1 (0:1)

Od začátku se hrál opatrný, ale svižný fotbal. Oba týmy se soustředily zejména na pečlivou obranu a hrály převážně na protiútoky. V prvním poločase vyšel jeden rychlý protiútok hráčům Mexica. 

Kapři do druhého poločasu hru trochu otevřeli a snažili se srovnat. To se jim poměrně rychle podařilo a ještě přidali na obrátkách.

Hráči Mexica po inkasované brance svoji hru zjednodušili a dostávali se do slibných šancí. Kapři však v defenzivě příliš nechybovali a přidali další dva góly.

Fakta

Vodňanská liga – o 1. místo: Sokolská Louka – DG 303 1:5 (1:3), R. Kapusta – Volmut 2, J. Vorel, Sládek, Hornát. O 3. místo: FC Kapr – FC Mexico 3:1 (0:1), Dvořák, Tondr, Turek – Jirkovský. O 5.-10. místo: B&D Boys – FC KIK 12:3 (5:1), T. Kvěch 5, Louženský, P. Hoffmann 2, Vondráček, Janšta, vlastní – J. Mach, Profant, Kocián. Otroci ohnivé vody – 5 Samyc 2:1 (1:1), Marinov, Hajný – vlastní. Vodňanská drůbež – Chill 8:2 (3:0), Mužík 5, Křenek 2, Vlášek – Färber, J. Varyš.

ROSTISLAV BAKULA