Jméno: Matěj
Příjmení: Šuhaj
Rok narození: 2000
Klub: TJ Blatná Datels
Post: brankář

Charakteristika: S hokejbalem začínal Matěj Šuhaj v Blatné v devíti letech a po pěti letech tvrdé práce se dostal až do reprezentace. Což se bez určitých vloh ke sportu nepovede, zvlášť ne na pozici gólmana.

Věkově spadá do kategorie starších žáků, ale v této sezoně je jasnou jedničkou ve starším dorostu. Pokud má volno a starší dorost nehraje, nastupuje za starší žáky na postu útočníka a je druhý
 v klubovém bodování s průměrem více než bod na zápas. Tuto sezonu Matěj drží druhé místo ve statistikách brankářů soutěže s 91 procenty úspěšnosti zákroků.

V ročníku 2012/2013 měl střídavý start za mladší žáky HC Švantlův Dvůr Písek, současně chytal i za starší žáky Datels. V tom dalším chytal současně za starší žáky a starší dorost Datels a zároveň měl také střídavý start za extraligový mladší dorost v Hostivaři v Praze.

V roce 2014 se zúčastnil 
v dresu reprezentace U14 turnaje O pohár Prahy, kde tým získal druhé místo. Už pátým rokem je účastníkem kempu talentované mládeže, který se koná v Litomyšli. Čtvrtým rokem navštěvuje brankářské hokejbalové školy pod vedením reprezentačního trenéra brankářů Ondřeje Almašiho.

JAN KAFKA