V nejkratší možné době si hokejbalisté Blatné zajistili postup do nejlepší čtyřky krajské ligy. Ve čtvrtfinále play off ve třech utkáních vyřadili Olešník.

Po domácích vítězstvích 5:1 a 6:3 v sobotu 25. dubna uspěli i na hřišti soupeře ve Zlivi po výsledku 3:2 po prodloužení. Celou sérii tak vyhráli 3:0.

Nic jednoduchého ale Blatenské nečekalo. „Před víkendem jsme museli řešit, koho postavíme do branky, máme oba gólmany mimo hru. Takže došlo na staršího žáka Matěje Šuhaje. Ten v patnácti letech zažil premiéru v dospělé kategorii. Se zápasem se popasoval na výbornou, za což mu patří poděkování," uvedl vedoucí mužstva Jan Kafka.

V první třetině se skóre neměnilo, Datels se nemohli dostat ke střele. „Tohle by nás v příštích zápasech mohlo mrzet," zdůraznil Kafka. Ve druhé třetině šli hosté do vedení v přesilové hře zásluhou Řezníka. O pět minut později domácí využili chybu při střídání soupeře a v situaci tři na dva vyrovnali.

Třetí třetina pro Datly začala šokem, když domácí využili přesilovou hru a právem se ujali vedení. Až dvě minuty před koncem Suchý propálil domácího brankáře dělovkou od modré čáry – 2:2.

Po základní hrací době tedy byl stav smírný a došlo tak na prodloužení. V něm Michálek a Samec rozebrali obranu, dali vítězný gól a poslali Datels do semifinále.

Blatná postoupila po třech zápasech. Jak Jan Kafka hodnotil celou sérii? „I přes stav 3:0 na zápasy to pro nás byla hodně těžká série. Určitě nám pomohly zápasy před domácím publikem, jež jsme zvládli. Teď nás čeká semifinále a v něm záloha Prachatic. Výhodou pro nás je, že budeme hrát tento víkend oba zápasy doma. Tímto chci pozvat všechny fanoušky na skvělý hokejbal a zábavu, kterou jsme pro ně připravili."

Sobotní zápas Blatná – Prachatice B začíná v 15 hodin, nedělní ve 14 hodin.

Sestava: Šuhaj – Kafka, Suchý, Srb, M. Hrubý, Sedláček, Jícha, Sýbek – Matějka, Michálek, Samec – L. Hrubý, Hruška, Řezník – L. Vaníček, Zeman, Z. Pangrác – Kvarda, S. Vaníček, Salivar.