Hokejbalisté Blatné skončili po základní části 
a nadstavbě ve II. NHbL pátí. O tomto víkendu startuje play off, ve kterém se utkají se Zliví, která byla čtvrtá. Jak vidí sérii, kterou začnou Datels venku, trenér Jan Kafka?

Pro první kolo play off máte Zliv, kterou jste si přáli. Jak vidíte své šance, když v sezoně jste jí ze čtyř zápasů třikrát podlehli?
Play off je jiná soutěž, na žádném výsledku ze základní části nezáleží, což jsme si dokázali i minulý rok s Táborem. Myslím, že se střetnou dva vyrovnané týmy.

Jaký styl hokejbalu je pro soupeře typický? Naposledy jste Zliv doma přehráli 6:2.
Zliv hraje jednoduchý hokejbal. V obranném pásmu se s tím nemaže a přechází rychle do útoku. My musíme hrát jednodušeji a vyvarovat se zbytečných faulů. Musíme trochu zlepšit zakončení, protože někteří mají dojem, že když je hra hezká na pohled, že je i účelná, což není. Potřebujeme víc střílet.

Z šesti jarních zápasů máte bilanci dvě vítězství a čtyři porážky. Z toho jedno vítězství bylo kontumační. V jaké formě tedy jste?
Když vypustím z hlavy tři utkání s prvními Prachaticemi, tak se mi předvedený výkon líbil. Uvidíme, jak se kluci vyspí a co předvedou o tomto víkendu.

Promítlo se do jarních výsledků to, že máte problémy se sestavou? Jak tomu bude pro vyřazovací část?
Zcela určitě ano. Překrývaly se nám zápasy s dorostem, takže jsme neměli kam sáhnout. Dorost se bohužel do play off nedostal, takže je to pro nás jako muže výhoda, že máme k dispozici druhý kádr. Zraněný je benjamínek Bohumil Kvarda, jeho styl hry bude chybět.