Stejně jako čtvrtfinálovou sérii zahájili blatenští hokejbalisté i tu semifinálovou: doma dvakrát vyhráli. V sobotu 2. května prachatické béčko porazili 7:0 (1:0, 3:0, 3:0), den poté 4:1 (0:1, 3:0, 1:0). V sérii tak vedou 2:0 na zápasy a tento víkend mohou už rozhodnout o postupu do finále, pokud tedy uspějí v odvetě na hřišti soupeře.

Oba duely měly také výbornou kulisu, na sobotní utkání dorazilo 115 diváků, na nedělní 105 fanoušků.

Duely okomentoval vedoucí mužstva Jan Kafka.

Blatná – Prachatice B 7:0

„V první třetině se hrál velmi vyrovnaný hokejbal ve vysokém tempu. Už ve 2. minutě nás poslal do vedení Zdeněk Pangrác. Oba brankáři předváděli skvělé zákroky, takže se v první třetině skóre už neměnilo. Hned v úvodní minutě druhé části prostřelil brankáře hostů Suchý dělovkou od modré čáry. Soupeř stále bojoval, ale proti skvěle chytajícímu Koubkovi neměl šanci. V půlce druhé třetiny se prosadil Řezník, poté následoval bleskový gól Matějky a ten definitivně zlomil prachatické Horaly. V závěrečné třetině jsme přidali tři góly zásluhou Pauknera, Sebastiana Vaníčka a debakl ještě korunoval Hruška. Z mého pohledu velice povedený zápas před skvělým publikem."

Blatná – Prachatice B 4:1

„Úvodní třetina byla stejně vyrovnaná jako v prvním zápase. Bohužel hosté využili v 10. minutě přesilovou hru a šli do vedení. Druhá část byla už spíše v naší režii, ale skóre se neměnilo až do poloviny zápasu, kdy srovnal Řezník. Tato důležitá vyrovnávací branka nám ukázala, že to jde. O tři minuty později nás poslal do vedení Libor Vaníček. A hned po minutě byl obrat dokonán, když se prosadil Lukáš Hrubý. Tři minuty před koncem duelu nás uklidnil svou brankou Paukner. Jsme rádi, že jsme oba domácí zápasy zvládli a zajistili si vedení 2:0. Teď nás čeká těžká odveta. Bez tolika skvělých fanoušků – jako přišlo do Datels arény nyní – nás nečeká nic jednoduchého."

V sobotu od 10 hodin se hraje třetí zápas, pokud by Datels prohráli, hrálo by se i v neděli od 11.30 hodin. Případně by pak musel rozhodnout až pátý duel v Blatné.

Ve druhé semifinálové sérii vede favorizovaný Tábor nad Novou Včelnicí také 2:0 na zápasy po výsledcích 4:3 ss a 4:1.