O uplynulém víkendu 23.-24. ledna se konal ve strakonické hale krajský přebor v tenisu starších žáků. Zúčastnilo se ho 20 hráčů.

Nejvýše nasazení byli domácí hráči Daniel Karger a Adam Hoštička. Ze strakonických tenistů hráli dál Richard Vondrášek a Filip Andrle. Vondrášek vyhrál předkolo a poté narazil na týmového kolegu Hoštičku. Adam bez větších problémů přehrál Vondráška dvakrát 6:1. V dalším kole porazil Dvořáka 6:2 a 6:1.

V semifinále narazil na velmi nepříjemného soupeře, ze kterého mají strakoničtí hráči zbytečně přehnaný respekt. Táborský Fáček předvádí velmi nepříjemný obranářský tenis. Adam hrál velmi rychlý a agresivní tenis. Ale přicházely laciné chyby, ty ho stály celý zápas. Prohrál po boji 5:7 a 2:6. Daniel Karger měl v turnaji o trochu více štěstí. Peška v prvním kole porazil 6:0 a 6:2. Ve druhém kole si hladce poradil se Žaloudíkem 6:1 a 6:1.

V semifinále narazil na dalšího táborského hráče Krále. Karger nastoupil velmi nervózní, první set prohrál hladce 2:6. Ve druhém došlo k částečnému zlepšení a výhra se pomalu přibližovala. Soupeř odešel psychicky a Daniel dotáhl zápas do vítězného konce, nakonec vyhrál 2:6, 6:1 a 6:0.

Ve finále hrál s již zmiňovaným Fáčkem. Začátek zápasu byl opět hodně nervózní. Fáček hrál svůj nepříjemný tenis a nervózní Karger zahazoval jednu šanci za druhou, na vedení v setu.

Nakonec první set prohrál 4:6. Od druhého setu se hra radikálně zlepšila. Začalo padat první podání a nervozita se pomalu vytrácela. Během chvíle Karger vyhrál 6:1. Ve třetím setu to byl boj o každý míč. Karger hned vedl 2:0 a 3:1, pak ovšem přišly laciné chyby a soupeře vždy vrátil do zápasu. Přes veškeré problémy se povedlo Kargerovi dovést zápas k vítězství (4:6, 6:1 a 6:4). Výsledek ho nominoval na mistrovství České republiky!

Ve čtyřhře byli jako první nasazení Karger s Hoštičkou. Roli favorita zvládli bravurně. V prvním kole hladce přehráli Pražmu s Minárikem 6:3 a 6:1. Ve druhém porazili Fáčka s Králem 6:3 a 6:4. A ve finále si poradili s dvojicí Žaloudík, Lisa 7:5 a 6:1
a stali se krajskými vítězi.

Za zmínku také stojí úspěšné vystoupení domácích hráčů Andrleho a Vondráška. Ti se probojovali až do semifinále, kde podlehli pozdějším finalistům. Pro tyto dva hráče je třetí místo velký úspěch, protože tenis mají spíše jako doplňkový sport.

ŠTĚPÁN REISINGER