Cyklokrosové mistrovství světa se naplno rozeběhne už v sobotu dopoledne.
Jihočeský cyklokros má tentokrát na startovní čáře početně jasnou převahu v kategorii žen.
V kategorii Elite by si ráda splnila svůj sen Martina Mikulášková, která přestoupila do týmu ČEZ CT Tábor těsně před šampionátem, a tak mistrovství světa už pojede jako závodnice jihočeského týmu. „Kdyby to vyšlo do patnáctého místa, byla bych spokojená," nepřímo úřadující mistryně ČR naznačuje, jak kvalitní konkurence se v Zolderu na MS sešla.
V kategorii do 23 let pojedou dvě Denisy.
Lukešová (ČEZ CT Tábor) a a také závodnice G. Benedikt Švec Cykloteam Želeč Mináriková – Švecová. Teprve sedmnáctiletá slečna by se ráda pohybovala v závodě ve druhé desítce, jako se jí to dařilo na ME, kde skončila na devatenáctém místě.
„Před měsícem si při Světovém poháru v Zolderu zlomila po startu ruku, závod ale dojela, předjela ještě devět soupeřek." Denisa Mináriková Švecová trénovala doma na válcích. „Běhala dvacet kilometrů denně, přidávala si výběhy schodů, aby si udržela kondičku.Víc sádra nedovolila. " doplňují členové týmu.