Zdálo se, že to bude bodově vydařený zápas. Nakonec však strakoničtí florbalisté přijeli s prázdnou.

V 15. kole Národní ligy včera podlehli na hřišti FbC Plzeň 5:6 (2:2, 1:0, 2:4). V tabulce Národní ligy tak jejich ztráta na osmou příčku, která zajišťuje účast v play off, narostla už na 11 bodů. Nyní jich mají třináct.

Přitom utkání měli Jihočeši rozehrané na vítězství. I když museli otáčet nepříznivý vývoj. Skóre se poprvé měnilo na začátku 15. minuty, kdy šli domácí do vedení a svůj náskok navýšili o tři minuty později.

Jenže hostům skvěle vyšel závěr první třetiny. Nejprve na konci 19. minuty snížil hrající trenér a kapitán Marek Jiřík a 35 vteřin před sirénou vyrovnal Křesák. Ale střely na branku vyzněly jasně pro domácí 15:7.

Ve druhé části to byli znovu Strakoničtí, kdo se radoval. Ve 26. minutě otočil Mareš parádní střelou 2:3. Prostřední dějství bylo, co se poměru střel týče, vyrovnanější 11:9. Hosté tak byli znovu efektivnější.

A v závěrečné dvacetiminutovce jim bylo ještě veseleji, to když přesilovku využil ve 44. minutě Šavrda. Plzeňští sice ve 45. minutě snížili, jenže Novák vrátil mužstvu od Otavy dvoubrankový náskok.

Za minutu to však bylo znovu jen o jediný gól a za další necelou minuty bylo vyrovnáno vlastní gól si dal Kořán. V poslední desetiminutovce se tak začínalo od znova. A byli to Západočeši, kdo byl nakonec šťastnější. V závěru, v čase 58:52, rozhodl o tom, že všechny body zůstanou v Plzni, domácí Nicklas.

Strakonický brankář Tomáš Macek k utkání uvedl jen stručně: „Byl to vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro domácí, gratuluji ke třem bodům."

Domácí Pavel Strejček viděl hlavní nedostatky svých svěřenců v tom, že se zbytečně přizpůsobovali soupeři. „Začali jsme hrát až posledních deset minut, kdy se nám povedlo zvrátit utkání a dovést ho do vítězného konce," prohlásil.

V boji o účast ve vyřazovací části nyní čeká Strakonice první letošní domácí zápas. V neděli 15. ledna hostí od 17 hodin osmou Jaroměř.

Národní liga 15. kolo: FbC Plzeň Strakonice 6:5 (2:2, 0:1, 4:2). Branky: 15. Kleiner, 18. Rybnikár, 45. Válka, 49. Němeček, 50. vlastní (Kořán), 59. Nicklas 19. M. Jiřík, 20. Křesák, 26. Mareš, 44. Šavrda, 48. Novák. Rozhodčí: Knap, Kněžík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváků: 175.