Bod v závěru zápasu vydřely ve 13. kole II. ligy házenkářky Strakonic doma s Bělou pod Bezdězem. Nakonec se rozešly se soupeřkami smírně 24:24 (11:13) a v tabulce jsou třetí.

Vstup do utkání měly Jihočešky hodně špatný – soupeřky byly rychlejší, agresivnější, bojovnější. Domácím se nedařilo v obraně ani v útoku a v 16. minutě byl stav 3:9 a o pět minut později 5:11.

Od 22. minuty však obrana začala pracovat agresivněji a spolehlivěji. Přišla čtyřgólová šňůra na 9:11 a následně byl dokonce stav už jen 11:12. Ale soupeřky nakonec vedly v půli o dvě branky.

Bělá ovládla i úvod druhého dějství, ve 36. minutě to bylo 13:16. „Poté opět přišly naše lepší momenty a zopakovaly jsme další čtyřbrankovou sérii, díky níž jsme se poprvé v utkání ujaly vedení 17:16 ve 41. minutě," uvedla trenérka Eva Krausová.

Ale hned ve 44. minutě byly o krok vpředu znovu hostující hráčky, o minutu později už zase vedly Strakonice – 19:18. „Jenže následovala další chaotická pasáž, kdy jsme se opět přestaly soustředit v obraně a soupeřky nám nadělily čtyři velmi jednoduché a rychlé góly v řadě, čímž odskočily na 19:22. V této fázi utkání to s námi už vypadalo opravdu bledě," přiblížila trenérka.

Jihočešky ovšem nic nezabalily a v poslední minutě zápasu Adéla Schánělcová z křídla srovnala na 24:24. „Vzhledem k vývoji můžeme být se ziskem bodu více než spokojené," zdůraznila Krausová.

Žádné překvapení

Žádné překvapení doma nepřipustili druholigoví starší dorostenci Strakonic. Ti druhou Košutku porazili v sobotu o devět gólů 35:26 (16:11) a jsou po 13. kole bez ztráty kytičky v čele tabulky.

Soupeř držel krok. Několik nešťastně zblokovaných střel do vlastní sítě a v útoku pět nastřelených tyčí. Tento výčet podle trenéra Romana Nejdla značí, že o poločase mohlo být lépe.

Do druhé půle si agilně hrající Tomáš Nejdl vysloužil osobní obranu, střelecky se trápícího Chvostu však skvěle zastoupil Halgaš a výborný byl opět Narin. Důležité góly přidal Prechtl. V závěru si sice hostující Jan Matoušík, autor 13 gólů, udělal z domácí svatyně střelnici, to ovšem nic nezměnilo na další výhře Strakonic. „Opět bych chtěl poděkovat celému týmu za soustředěný a kolektivní výkon. Každé vítězství je cenné a příkladně vybojované," zdůraznil Roman Nejdl.

Již na podzim se na Košutce hrálo vyrovnané utkání, které Jihočeši vyhráli 33:26.

Jarní ambice starších dorostenců

Jednoznačným cílem stále zůstává vítězství ve II. lize a postup do nejvyšší soutěže. K tomuto cíli se tým pokusí dojít bez ztráty bodu.

V kádru došlo k drobným změnám: Richard Plojhar hostuje v Dukle Praha a nebude nastupovat za Strakonice, komplikovanější zranění vyřadilo zřejmě na celé jaro Karima Razaka, naopak po operaci křížových vazů se vrací Matěj Kosák. K dispozici bude Ondřej Knetl laborující se zánětem ramenního kloubu, hraje i Tomáš Nejdl, doléčující prosincové zranění kotníku.