Na trať Předmájového běhu městem Vodňany se už po jedenadvacáté vydali malí i velcí sportovci. Na start se jich ve čtvrtek odpoledne postavilo celkem 266. Na asfaltovém povrchu je čekala podle jednotlivých kategorií trasa od dvou set metrů do pěti kilometrů. Na běhání sice bylo poněkud horko, ale všichni si závodění užili. Ti nejlepší si pak odnesli nejen medaile, ale i živého kapra. Nejmladšími účastníky byli teprve tříletí běžci Julie Soukupová a Josef Kuča. Nejstarší ze závodního pole pak byl šestasedmdesátiletý Antonín Reidinger ze Sokola Pražák. Nejpočetněji byla zastoupena kategorie osmi a devítiletých. Těch si přišlo zaběhat 72.

Na sportovišti uZákladní školy v Katovicích pořádaly v pátek odpoledne městys, ZŠ a MŠ už 22. ročník Běhu mufloní stezkou. Pro běh na dvousetmetrovém oválu byly vypsány věkové kategorie – tříletí a mladší až po ročníky narození 1990. „Podle toho byly také přizpůsobeny délky tratí od padesáti metrů po dva kilometry. Na ty nejrychlejší čekaly v cíli medaile, diplomy a také občerstvení,“ poznamenal včera ředitel školy Pavel Kohout.