II. liga žen: Brandýs nad Labem – BK Strakonice B 76:58 (34:32)

Značně oslabený tým startoval jen se šesti hráčkami. Po celý první poločas se hrálo vyrovnaně. O prohře rozhodla až druhá půle, kdy hráčkám docházely síly a navíc rozhodčí byli až moc „domácí". Za odpovědnost zaslouží pochvalu Vondrysová, která svým startem prakticky umožnila odehrát utkání. Podobnou roli sehrála zraněná Filková.

Jablonec nad Nisou – BK Strakonice B 68:65 po prodl. (23:27, 56:56)

Sestava se nezměnila, i tak ale strakonická děvčata prakticky celý zápas vedla. Závěr se však hrál bez dvou vyfaulovaných hráček, takže dohrávaly čtyři statečné. Navíc další dvě měly čtyři osobní chyby. Takže prohra o tři body je za těchto podmínek přijatelná. Po základní části skončily Jihočešky v tabulce druhé.

Liga mladších žákyň: BK Strakonice – Litoměřice 56:45 (33:16)

Velmi důležité utkání sice skončilo zaslouženou výhrou domácích, ale při větší pozornosti mohl být rozdíl ve skóre vyšší. V poločase bylo příznivější. Bojovnost týmu v obraně přes řadu chyb zaslouží pochvalu, byla základem výhry. Střelecky i příkladnou bojovností se prosadila Šípová. Velmi úspěšná byla v zakončení Drnková a za dobrý výkon zaslouží pochvalu Vadlejchová.

BK Strakonice – Česká Lípa 52:53 (25:28)

Soupeř byl vyhranější, dopouštěl se méně chyb, zatímco domácí děvčata často zbytečně zmatkovala a dopouštěla se naivních ztrát. Z nich padaly jednoduché body. Jihočešky se na každý koš nadřely, za vůli ale zaslouží uznání. I tak bylo k výhře blízko – stačilo pár stejných doteků na pronikající Brušákovou nebo i další, jakých se dopustily strakonické hráčky na soupeřky, zapískat také jako osobní chybu.

MIROSLAV VONDŘIČKA