Až třetí zápas play off II. ligy rozhodl o postupu béčka žen basketbalistek Strakonic.

Ty v sobotu 11. dubna k druhému zápasu série do Benešova odjížděly s vedením 1:0 po domácí výhře 69:57. Venku ale ve vyrovnaném duelu podlehly v prodloužení o pouhé dva body 53:55 a série se tak vrátila o den později na jih Čech.

Na domácí palubovce Strakonice uspěly, zvítězily 46:44 a a postoupily tedy dál.

Benešov – BK Strakonice B 55:53 prodl. (27:23, 47:47)

Začátek patřil Benešovu, v průběhu zápasu strakonická děvčata dokázala vyrovnat a pár minut před koncem vedla, ale domácí tým vyrovnal. V té době již nehrály pro pět chyb Šindelářová a Krejčová. Střelecky kralovala Tomanová, na vítězství to však nestačilo a v prodloužení Jihočešky padly.

BK Strakonice B – Benešov 46:44 ( 24:13)

Zcela opačný průběh mělo rozhodující třetí utkání. Náskok Jihočešek po první části byl deset bodů. Po poločase narostl díky trojkám Paroubkové, Musilové a Šindelářové až na 19 bodů! Středočešky se nevzdaly, po střeleckém výpadku domácích, kdy hře chyběla obvyklá lehkost, dokázaly náskok tři minuty před koncem upravit na nerozhodný stav. Domácí tým v této části podal nejslabší výkon v celé sezoně. V závěrečné přetahované rozhodly čtyři body Paroubkové. Utkání bylo náročné.

V dalším kole play off Strakonice narazí ze skupiny B na Basket Slovanku P-H. Série začíná v sobotu 25. dubna opět na jihu Čech. Venkovní odveta je na programu 1. května.