II. liga žen: BK Strakonice B – Litoměřice 90:63 (34:27)

Béčko uhájilo první místo po základní části. Výhra s Litoměřicemi se čekala, ale převaha ve druhé půli byla až příliš jednoznačná. K výhře přispěla i dorostenka Krejčová a také extraligová maminka Jeništová. Ale především vyhrál styl hry a týmový duch, násobený chutí do hry.

BK Strakonice B – Ústí nad Labem 60:36 (30:25)

Ani proti druhému celku tabulky tým nezaváhal. V první půli se domácí tým proti dobře hrajícímu soupeři doslova rozběhl ke své hře. Naplno se projevila „strakonická škola" – vynikající obrana, protiútoky. Pravidelné střídání všech hráček nijak nenarušuje plynulost akcí.

Liga mladších žákyň: Trutnov – BK Strakonice 59:54 (32:32)

Utkání bylo jako na houpačce, počáteční vedení hostů vystřídalo osmibodové vedení domácích. Střelecká odvaha Roučkové však přinesla zvrat a Trutnov stačil vyrovnat až těsně před koncem první půle. Ve stejném duchu se pokračovalo ve druhé, za nerozhodného stavu sudí odpískal Vadlejchové spornou osobní chybu, její pátou. To oslabilo neúplnou sestavu a soupeř toho využil k dosažení výhry.

USK Praha – BK Strakonice 50:49 (25:28)

Podobně smolné utkání je vidět málokdy. Strakonice celý zápas vedly, i když ne velkým rozdílem. Výhra byla na dosah, ale USK zaskočil v poslední minutě nezkušená děvčata tvrdou obranou s úspěšným zakončením.

MIROSLAV VONDŘIČKA