Strakonice - Ve čtvrtém dvojkole juniorské extraligy zavítala do Strakonic v sobotu 11. a v neděli 12. listopadu družstva Sokola Nilfisk Hradec Králové a BK Loko Trutnov.

13.11.2017

Petr MartínekFoto: Jan Škrle

BK Strakonice - Sokol Nilfisk Hradec Králové 61:84 (20:29,35:46,47:63)
Střelkyně: K. Votavová 16, B. Suchanová 15, V. Roučková 10, T. Brušáková 6, A. Ovsjanniková 5, T. Soukupová 3, A. Požárková, E. Lukačevičová, S. Vadlejchová po 2.

BK Strakonice – BK Loko Trutnov 64:81 (14:25,33:45,50:62)
Body: T. Brušáková 16, A. Ovsjanniková 11, K. Votavová, S. Vadlejchová po 10, A. Požárková, B. Suchanová po 6, V. Roučková 5.

Ve víkendových utkáních měly dívky velmi špatný vstup do utkání a soupeřky si od počátku vybudovaly mírný náskok. Postupem času (zejména v průběhu druhé čtvrtiny) přijal tým vyspělou hru soupeřek, které již mají zkušenosti ze ženské basketbalové ligy. Přesto juniorky agresivním obranným pojetím po celém hřišti v průběhu druhé čtvrtiny nepropadly a dokázaly se soupeři držet krok i skóre (v sobotu 33:45 a v neděli 35:46).

V druhém poločase se dívky pokoušely vymazat náskok soupeřek, ale herní zkušenosti děvčat z východních Čech rozhodly o výhrách ve Strakonicích. Domácí hráčky vždy v průběhu druhého poločasu vyrobily individuální nebo týmové chyby, které soupeř vždy nekompromisně potrestal. Zkušeně si pohlídal vybudovaný náskok z prvního poločasu.I přes veškerou snahu se Strakonickým nedokázalo zastavit soupeřky na doskoku (rozdíl činil v sobotu 32 a v neděli 22 doskoků). V této statistice domácí tým úplně selhal. Tato zmíněná čísla byla rozhodujícím faktorem víkendových porážek.

Hodnocení trenéra Petra Martínka:

„Soupeřky zaslouženě zvítězily, gratulujeme. O víkendu jsme opravdu hráli basket. Musím holky i přes prohry pochválit za předvedenou hru a bojovnost. V průběhu měsíců října a listopadu jsme se dali trochu dohromady. I přes některé chyby - individuální i týmové - se na námi produkovanou hru dalo dívat. Super, ale chce to v nastaveném směru pokračovat. Problémy stále přetrvávají na doskoku - samozřejmě tohle ovlivňuje výšková převaha soupeřek. Vyzdvihnout lze výkony celého družstva. Z individualit se blýskla K. Votavové, autorka 26 bodů“.

Autor: Petr Škotko