Referáty z duelů ligových týmů Basketbalového klubu Strakonice.

I. liga žen: BK Strakonice B – Žabiny Brno B 70:46 (41:24)

Vyhrála čistě strakonická škola. Mírný náskok se zrodil již v první části a k překvapení příznivců domácí tým svůj náskok spravedlivě navýšil, do přestávky na nadějný rozdíl. Ve výborném výkonu pak pokračoval tým i ve druhé půli a odměnou všem bylo vysoké vítězství. Tým využil svých předností – týmové obrany a spolupráce na každém kroku.

BK Strakonice B – Valosun Brno B 69:55 (38:29)

Prvních šest bodů sice daly Brňanky, ale další minuty už měly podobný průběh jako zápas den předtím. Od vyrovnání domácí děvčata převyšovala své soupeře a svou pohlednou hrou násobila náskok. Při zahájení soutěží plně využil tým domácího prostředí. Tím si splnily hráčky své tajné přání – získaly důležité prvoligové body, ale stejně tak je důležité, že jejich hra byla na prvoligové úrovni. Do skvělé formy se vrátila Jeništová, stejně jako svými body pomáhá Lukešová, která dobře vede svůj tým.

Extraliga kadetek: Valosun Brno – BK Strakonice 57:74 (20:33)

Žabiny Brno – BK Strakonice 110:12 (62:6)

Zápasy Jihočešky odehrály v silně kombinované sestavě. Cílem bylo přivézt vítězství z utkání s Valosunem, což se po dobrém výkonu podařilo. Ve druhém duelu jasně dominoval kvalitní soupeř a uštědřil strakonickému týmu ostudně vysokou porážku.

Liga mladších žákyň: Sokolov – BK Strakonice 27:123 (9:68)

Soupeřky hrály bez svých zraněných, a to se projevilo ve vysokém rozdílu v konečném výsledku. Tento fakt logicky nahrával Strakonicím k dosažení rekordu v počtu vstřelených bodů. Zlepšení prokázaly zejména Nepodalová a Požárková, i když domácí družstvo Jihočešky neprověřilo.

Karlovy Vary – BK Strakonice 69:60 (31:29)

Strakonice byly oslabeny o střelkyni Laňkovou, ale i tak se hrálo naprosto vyrovnané utkání a oba týmy se střídaly ve vedení. Dvě minuty před koncem byl náskok domácích jen dvoubodový. Děvčata bojovala s maximálním úsilím, i když chvílemi chybělo víc odvahy k pronikání pod koš. Po odchodu Nepodalové pro pět osobních chyb a Ovsjanikové chyběla výška při doskakování pod vlastním košem a závěr zápasu přinesl až nespravedlivě větší rozdíl ve skóre.

MIROSLAV VONDŘIČKA, JIŘÍ JOHANES