Basketbalový nestor Miroslav Vondřička ještě připomněl úspěšnou reprezentaci strakonických děvčat na turnaji Praze ve hře tři na tři (Šárka Jozová, Eliška Vondrysová, Violet Roučková). „A také na kempech se prosadily svou kvalitou jak ty starší v Praze - Sára Vadlejchová, Tereza Brušáková, tak ty mladší v Kralupech - Karolína Baloušková a Michaela Jánská. Všechny by měly být oporami našich týmů mládeže a jejich kvalitu budeme potřebovat. Poděkování patří také rodičům za podporu,“ poznamenal.

Na domácích hřištích v soutěži protidrogových košů naopak zatím vedou chlapci, nejpilnější jsou Martin Šlehofer, Petr Šulák, Luboš Hentek, Jonáš Polák, Adam Hess, Dan Limpouch a Adam Jelínek. Z dorostenek byla nejaktivnější Michaela Lipavská a v nejmenších dívkách Linda Kotrčová a potěšila i účast Vládi Choda.

„Jen ve sledované střelbě, různých pokusů je ještě víc, odstříleli ti nejpilnější přes 1500 pokusů, procento úspěšnosti se pohybuje okolo 45 až 55 procent,“ doplnil Miroslav Vondřička.

Nevyšší procento si zapsal Martin Šlehofer (60 a 65 %) a nad všemi vyčnívá Michaela Lipavská, pravidelně má úspěšnost nad 70 %. „Navíc ve střelbě trestných hodů za sebou vytvořila letošní rekord klubu, když proměnila 60 pokusů v řadě. Z chlapců se nejvíc dařilo Adamu Hessovi a Martinu Šlehoferovi, ale byli úspěšní jen sedmkrát,“ upřesnil strakonický trenér. „V prvních srpnových dnech by měly všechny děti zvýšit svou snahu o zlepšení. Máme vzorné příklady, ty nepilnější děti, a dnes naše úspěšné střelkyně, v minulých letech odstřílely přes deset tisíc pokusů,“ uzavřel Miroslav Vondřička.