Na odvetný souboj mezi BK Strakonice a Slovankou se čekalo celý měsíc. Hráčky od Otavy v domácím prostředí zvítězily 67:65, když v průběhu zápasu vedly již o 11 bodů. Nakonec zvítězily o dva. Z důvodu Covidu 19 se pak odveta odkládala a strakonické hráčky se dostaly zpět do přípravy až na přelomu března a dubna. Do Benešova cestovaly s tím, že se pokusí sérii vyhrát. To by jim zajistila i jednobodová porážka. V poločase to ještě vypadalo dobře.

Slovanka – BK Strakonice 75:64 (13:12, 33:33, 52:43). Body Strakonic: A. Rosecká 15, S. Růžková 14, L. Vydrová a J. Vydrová 10, B. Jindrová 8, B. Vorlová 5, M. Jánská 2.

Sérii o 9. místo v Renomia ŽBL nakonec lépe zvládla Slovanka.Sérii o 9. místo v Renomia ŽBL nakonec lépe zvládla Slovanka.Zdroj: Deník/Vladimír Klíma

Úvodní čtvrtina byla plná nepřesných střel. Zpočátku na straně Strakonic, a tak se domácí hráčky dostaly do šestibodového vedení (6:0). Ještě dvakrát v průběhu první čtvrtiny vedla Slovanka o šest bodů a až v jejím závěru hráčky Strakonic začaly stav srovnávat. Chvíli před první sirénou se dokonce dostaly na do vedení (10:11).

Ve druhé čtvrtině oba celky zpřesnily střelbu a skóre se přelévalo ze strany na stranu. Hráčky od Otavy vedly o tři (17:20) a poté i čtyři (22:26) body. Slovanka otočila skóre ve svůj prospěch na 28:26, ale o chvíli později to bylo znovu opačně (28:31). Nakonec se šlo na přestávku za nerozhodného stavu.

Sérii o 9. místo v Renomia ŽBL nakonec lépe zvládla Slovanka.Sérii o 9. místo v Renomia ŽBL nakonec lépe zvládla Slovanka.Zdroj: Deník/Vladimír Klíma

Třetí čtvrtina se však odvíjela v režii basketbalistek Benešova, které se dostaly až do vedení o devět bodů (46:37). Soupeřky od Otavy sice ještě stav korigovaly, ale před závěrečnou čtvrtinou to bylo znovu o devět bodů (52:43).

Pokud chtěly strakonické hráčky v sérii uspět, musely by v závěrečné části stlačit náskok soupeřek o osm bodů. Ale hned začátek čtvrté části naznačil, že to asi nepůjde. Domácí děvčata utekla na třináct bodů a tento náskok si hlídala. Pět minut před koncem sice strakonické basketbalistky snížily na rozdíl sedmi bodů, ale závěr duelu si již domácí celek pohlídal a celou sérii vyhrál.