Strakonické basketbalistky hrály na Folimance s VŠ Praha a prohrály rozdílem třiadvaceti bodů.
Přitom nezačaly vůbec špatně a v úvodu vedly 6:2. Pak ale udělaly šňůru vysokoškolačky a trenér Lien si vzal za stavu 10:6 pro domácí oddechový čas. Jihočeškám to pomohlo a půldruhé minuty před koncem úvodní části hry opět strhly vedení na svou stranu. Vedly 15:14 i díky dvěma úspěšným pokusům Jeništové za tři body, která se tentokráte stala nejvíce bodující hráčkou strakonického týmu. Jednobodové vedení si Strakonice držely i v závěrečných vteřinách, ale se závěrečným klaksonem proměnila dva trestné hody Dotsonová a jednobodový náskok naopak měly po první čtvrtině vysokoškolačky.
Začátek druhé čtvrtiny Strakonickým vůbec nevyšel a do koše se trefovaly pouze Pražanky. Strakoničanky se poprvé střelecky prosadily díky Beňuškové až po čtyřech a půl minutách hry. Její úspěšná dvoubodová střela znamenala pouze snížení na 27:19.   Ve druhé pětiminutovce se Strakonice střelecky přece jen zvedly, nicméně druhou čtvrtinu vyhrály basketbalistky VŠ Praha 20:11 a po poločase vedly o deset bodů 38:28.
Domácí hráčky byly na koni a od samého počátku druhé půle pokračovaly v navyšování svého náskoku. Po necelých třech minutách již vedly 44:28 a čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny 53:30. Jihočeským basketbalistkám se pak podařilo další výraznější propad ve skóre zastavit  a rozdíl třiadvaceti bodů zůstal prakticky až do konce celého utkání . Nic to ovšem nemění na faktu, že třetí čtvrtina strakonickým basketbalistkám vůbec nevyšla. Nastřílely pouhých devět bodů oproti šestadvaceti vysokoškolaček.
Na začátku poslední části hry se sice ještě vysokoškolačky dostaly do třicetibodového trháku 69:39, ale Jihočešky brzy dokázaly reagovat a snížily 69:46. Potom už se oba týmy  pravidelně střídaly v bodování a zápas skončil 76:53 pro domácí hráčky.
Ostatní zápasy:     Slovanka MB – DSK Basketball 72:57 (24:12, 37:22, 51:45), VŠE Praha – IMOS Brno 85:62 (25:22, 45:37, 64:49), Trutnov – USK Praha 53:83 (11:30, 24:49, 37:62), KP Brno – K. Vary 52:77 (21:20, 32:39, 36:56), Hradec Králové – Pardubice 68:66 (19:16, 33:35, 42:49)
Ohlasy:
Petr Treml (trenér VŠ Praha): „Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. V soutěži nelze nikoho podcenit, přestože jsou Strakonice předposlední. Věděli jsme, že Strakonice budou posíleny o Kateřinu Křížovou, která se vrátila po zranění. Navíc jsme měli možnost sledovat jejich zápas s Trutnovem, který odehrály velmi dobře a dlouho vedly. Proto  jsme respektovali kvality soupeře a na zápas se připravovali zodpovědně. S přístupem svých hráček jsem spokojen. O osudu utkání rozhodla třetí čtvrtina."
Eduard Gaisler (Strakonice): „Zápas se nám nepovedl jako celek. I když kladně mohu zhodnotit první čtvrtinu. Ale na to se nehraje, protože zápas má čtyři čtvrtiny. Zbytek zápasu jsme hráli ustrašeně a nedokázali jsme čelit tlaku soupeřek. Tentokrát nezahrály moc dobře ani tradiční opory Libičová s Jilečkovou. Na druhou stranu ale hrály až do tohoto utkání výborně, takže měly tak trochu nárok vybrat si „oddechový čas" v tomto zápase. Do příštích zápasů hledím s mírným optimismem, neboť už by měla být naplno k dispozici po zranění Katka Křížová. Zkusila to již proti vysokoškolačkám a měla by být v pořádku. Dnes má přiletět  také nová posila ze Spojených států Shay Selby. Přicestuje dříve než bylo původně v plánu. V USA se očekává silný hurikán, a proto jsme rádi, že se podařilo letenky přebukovat a hráčka se tak doufám vyhne nepříjemnostem."