Basketbalistky BK Strakonice U13 přivezly z MČR 9. místo.Veronika Holínová byla nejlepší hráčkou Strakonic.Zdroj: BK StrakoniceV základní skupině se děvčata utkala s týmy Studánka Pardubice a SBŠ Ostrava.

BK Strakonice - Studánka Pardubice 26:62 (15:28), SBŠ Ostrava - BK Strakonice 68:31 (34:16).

V prvním zápase ve skupině proti týmu Pardubic holky se soupeřem dokázaly držet krok pouze v první čtvrtině zápasu. Poté soupeř využil své výškové převahy a začal se nám bodově vzdalovat. Ve druhém zápase se nedokázaly poprat se silovou převahou Ostravy. Oba naši soupeři se dokázali zaslouženě probojovat na turnaji mezi nejlepší čtyřku.

Nás tyto prohry ve skupině poslaly do bojů do skupiny o 9. – 12. místo, kde jsme se postupně utkali s týmy Olomouce, Benešova a DBaK Plzeň.

OSK Olomouc - BK Strakonice 33:54 (15:32)

Už po první čtvrtině jsme si dokázali vytvořit náskok 18:9, který jsme díky naší bojovnosti a rychlé hře dopředu navyšovali.

BK Strakonice - Benešov 64:36 (29:19)

Hned od začátku zápasu holky na soupeře vlétly a po první čtvrtině díky naší kolektivní hře svítilo na tabuli skóre 21:5 pro náš tým. Ve druhé čtvrtině jsme polevili a soupeř začal náš náskok nebezpečně stahovat. Ve druhém poločase se nám dařilo střelecky a rychle jsme si náš náskok dokázali získat zpět. Povedené utkání, ve kterém si zahrála s chutí celá lavička.

BK Strakonice - DBaK Plzeň 39:50 (16:21)

Zápas, ve kterém se nám nedařilo téměř nic a soupeř toho dokázal využít. Nedařilo se zakončovat zpod koše ani z pole. Naopak soupeři padlo téměř vše. Holky ale přesto makaly a bojovaly. Před poslední částí hry jsme prohrávaly už o 16 bodů. Šňůrou 9 bodů jsme dokázali ještě snížit na rozdíl sedmi bodů a maličko závěr zdramatizovat. Soupeř si ale závěr zápasu pohlídal.

I přes tuto prohru jsme ale skupinu o 9. – 12. místo vyhráli a z MČR si odvážíme 9. místo, což je o příčku lepší umístění než v loňském roce.

Nejlepší hráčkou našeho týmu při závěrečném vyhlašování byla zvolena Verča Holínová, která si zaslouží obrovský obdiv za to, co jako správná kapitánka pro svůj tým přes zdravotní komplikace dokázala. Pochvala patří všem hráčkám, které na MČR startovaly, rodičům velké díky za skvělou podporu.

Na turnaji bodovaly a hrály: Mrázová B. 54, Petelová L. 34, Zemanová K. 30, Hátlová V. 24, Holínová V. 22, Gábiková M. 14, Čapková E. 11, Seidlová N. 11, Kopecká A. 6, Gornická A. 4, Mašková K. 4, Reiterová N., Manová H., Kratochvílová J. Kratochvílová M.

Autor: Zuzana Karoĺová