Absolventi strakonické basketbalové školy založili nový klub. Láska ke hře vůbec nesouvisí s úrovní soutěží, ve které tito chlapci nebo i dívky hráli. Touha zahrát si ve své partě je důležitější. A to byl hlavní impuls k založení nového klubu – BKS Magpies.

Magpies jsou straky, tedy název basketbalových dívek okolo ročníku narození 1998, které si své jméno vymyslely, aby zdůraznily, že hrají za Strakonice.

Dalším podnětem byla krásná tělocvična v ZŠ Povážská, která otevřela možnost tréninků i zápasů a kde klub našel své útočiště a které nazvali náš stračí domov. Nový klub je zcela samostatný, žije z vlastního zájmu a je přihlášen do okresního přeboru Českých Budějovic. Byl oficiálně ustanoven 15. února a sehrál již i první přátelské utkání v Protivíně.

Jeho cílem – mimo vlastní hry – je i plán podpořit basketbalový kroužek na Povážské. Pod vedením duší týmu Aleše Svobody a Michala Pivovarského s trenérem Zdeňkem Melicharem jsou v týmu: J. Vondra, T. Sosna, Z. Melichar, O. Melichar, L. Zuklín, M. Smejkal, M. Pivovarský, D. Martinovič, D. Račko, D. Syrový, D. Kašpar a J. Papoušek. V tréninku posilují hru také J. Pivovarská a L. Pichlerová. Zatím trénují v pátečním podvečeru a plánují další tréninky. Více na: https://www.facebook.com /BkMagpies.

MIROSLAV VONDŘIČKA