JAN ŠKRLE

Muži zahájí přípravu 13. srpna, trénovat se bude dvakrát týdně v domácích podmínkách. „V plánu máme také domácí minisoustředění (30. srpna až 1. září) a tradiční domácí přípravný turnaj, který bychom rádi uspořádali 5. a 6. října," pokračoval trenér.

V jednání je také několik přípravných zápasů, o jejichž přesných termínech budeme včas informovat.

Áčko
V hráčském kádru „A" mužů dojde pouze ke kosmetickým změnám. To nejméně příznivou je konec hostování Tomáše Mahlera, kterého by měl v kádru nahradit do týmu se vracející Radan Tesař a novou posilou by měl být Jan Schönbauer z J. Hradce.
V kádru jsou dále J. Diviš, J. Jeřábek, M. Janda, J. Kraml, T. Prokopec, T. Linhart, J. Grabmüller, P. Janda a na střídavý start z „B" jsou připraveni P. Bůžek, A. Mašek a T.Veselý. V jednání je možnost hostování hráčů BK Lions J. Hradec, kteří budou letos hrát pouze nejvyšší soutěž.

Béčko
Kádr „B" zůstává také prakticky v loňském složení, doplnit by ho měli nováčci Lukáš Kohout a dorostenec Martin Šatra.

Jedou na nováčka
Mistrovskou soutěž začnou druholigoví muži SKB Strakonice 19. a 20. října v Klatovech (nováček) a v Domažlicích. Doma se poprvé představí 2. a 3. listopadu proti Teplicím a Litoměřicím „B" (nováček). Dalšími účastníky skupiny jsou Košíře, Rokycany, Beroun, Most, Kladno, K. Vary a Písek.

Předsezónní cíle jsou již několik let stejné a ne jinak tomu bude i v nadcházející sezóně. „Chtěli bychom do sportovní haly STARZ přilákat co nejvíce fanoušků, hrát basketbal, který by se jim líbil a dosahovat takových výsledků, abychom se pohybovali v horní polovině tabulky. Je nám všem jasné, že obhajoba loňského 2. místa v konečné tabulce II. ligy je přinejmenším z kategorie tajných snů, ale tak jako v předchozích letech, i v nastávající sezóně se budeme snažit podávat takové výkony, abychom se tomuto umístění co nejvíce přiblížili," tvrdí Milan Janda.

Úspěchy
Jak se již stalo tradicí, nejúspěšnějším družstvem klubu se v sezóně 2012/2013 stalo druholigové „A" mužů, které obsadilo fantastické 2. místo v základní části skupiny „A" a v následném play-off prohrálo s týmem SKB Rokycany. „Od základní části jsme rozhodně více čekat nemohli a s bilancí 14 výher – 8 porážek musí panovat naprostá spokojenost. V naprosté většině zápasů se bylo na co dívat a daleko častěji jsme dokázali podat výkon za hranicí našich možností, než naopak. Škoda jen, že především v prvním domácím zápase play-off s týmem SKB Rokycany jsme se nepotkali s lepší sportovní formou a neukázali jsme rekordní divácké návštěvě sezóny svou lepší tvář. To je malinkaté zklamání z jinak velice vydařené sezóny," bilancuje trenér Milan Janda.

Béčko mužů vyhrálo v OP čtyři zápasy a 12 x (včetně play-off) odešlo poraženo. I tady vládne spokojenost. Rozhodně lépe to zatím jde v obraně, a tak tým malý počet vstřelených košů několikrát připravil o lepší výsledek a překvapivou výhru s favorizovanými soupeři. „Je určitě dobře, že jsme dokázali poskládat vcelku početný kádr i bez mladších hráčů z našeho bývalého dorostu, kteří o tom, že chtějí hrát basket, více mluví než že by se v hale na tréninku nebo zápase objevili," dodal trenér Milan Janda.

Minižáci U 13 – tady jsme především rádi, že si kluci mohli zahrát nějakou soutěž, neboť jsme na úvod sezóny horko těžko dávali družstvo dohromady. Pár výher je tou nejlepší odměnou těm hráčům, kteří chodí poctivě na trénink.

Minižáci U 11 – toto družstvo vzniklo v září 2012, a tak do soutěže vstoupilo až v lednu 2013. Vypadá to, že by se v ročníku 2001 a ml. mohlo blýsknout na lepší časy a že se nám pro strakonický basket objevilo několik opravdu šikovných hráčů. Uvidíme, zda jim vydrží chuť do tréninku a zda dokáží navázat na nadějný rozjezd. Nejen tady ale potřebujeme náš kádr početně doplnit.

Jan Škrle