V době prázdnin se prvoligový tým basketbalistek připravuje na novou sezónu, která začne prvním zápasem ve středu 31. října se západočeským rivalem – Karlovými Vary.

„Od 20. srpna začne prvoligový tým přípravou na Hluboké nad Vltavou a poté se přesune na herní soustředění do Strakonic. Intenzivně se vyjednává o možnosti hrát ve Strakonicích I. kolo Středoevropského poháru, které by se uskutečnilo v polovině října,“ řekl nám včera manažer klubu Libor Kráčmera.

Tým dorostenek začíná s přípravou 2. srpna na Kubově Huti a tými mladších a starších žákyň 18. srpna 2007 ve Volyni.

Trenérem I. ligy zůstává Eduard Gaisler, trenéry dorostenek pak Petr Martínek a Jiří Johanes a u žákyň pak Miroslav Vondřička a Alena Maršánová.
„Prvoligový tým posílila zatím bývalá reprezentantka Jana Stejskalová, jednání vede trenér Gaisler o možné posile na postu pivota ze zahraničí, pravděbodobně z Ruska,“ pokračoval Kráčmera. Jednání ale ještě nejsou ukončena. Jinak celek opět spoléhá na vlastní odchovankyně.
Poslední důležitou zprávou je, že vzhledem k tomu, že do současné doby nebylo ze strany Trutnova uhrazeno výchovné za hráčku Andreu Ovsíkovou, tato zatím stále zůstává v BK Strakonice.