Po sestupu z ŽBL došlo v týmu žen BK Strakonice k velkým změnám. Odešly mladé hráčky, které patřily Spartě Praha a Tygrům Praha. Zůstaly nadějné strakonické basketbalistky a k nim přišla zkušenost v podobě hráček, které se v ŽBL pohybovaly před několika lety. Nastupují například Petra Reisingerová, Kristýna Tomšovicová, Alena Jeništová, Eliška Petrušková a další.

První liga má ze sebou čtyři kola a Strakoňandy všechny zápasy odehrály na palubovkách soupeřek. Při prvním výjezdu na přelomu září a října hráčky od Otavy nejprve vyhrály na Spartě Praha 62:60 a druhý den prohrály na béčku Chomutova 56:69. Druhý výjezd absolvovaly až na Moravu. Nejprve zvítězily na palubovce JU Olomouc 74:68 a poté podlehly BK Havířov 62:85.

I v dalším dvoukole čekají na Strakoňandy dva celky z Moravy. V sobotu od 17 hodin hostí ve STARZ aréně béčko KP Brno (10. místo) a druhý den od 11 hodin béčko Žabin Brno (9.). Hráčkám od Otavy aktuálně patří osmá příčka.

Na palubovku vyběhne ryze strakonická sestava, což je výzva i pro fanoušky, aby přišli v hojném počtu zafandit „svým holkám“.