Družstva BK Strakonice se již pilně připravují na novou sezonu.

Příprava mužů

Muži zahájili pod vedením trenéra Milana Jandy přípravu v domácí hale.

Je známo, že si postup do druhé ligy vybojovali v minulé sezoně.

V týmu se objeví mladí a nadějní odchovanci klubu, kteří v minulých sezonách sbírali zkušenosti v extraligových soutěžích dorostenců v Písku a v Českých Budějovicích.

Jmenovitě to jsou Jiří Jeřábek, dále výrazná opora píseckého dorostu Jan Čech, oba Jandové, z nichž starší Martin si zahrál již druhou ligu v minulé sezoně v Domažlicích. A Radan Tesař, který také hostoval v Českých Budějovicích, ale má lví podíl na postupu, když v závěru sezony zatěžoval konta soupeřů často i více než třiceti body.

Jak trénují dívky?

Žákyně a dorostenky zahájily již tradičně svou přípravu pod Boubínem, kde hledají kondici na běžeckých lyžařských trasách. Po kruhových trénincích a posilování občas něco bolí, ale i tak je v oddechových časech ještě trenéři zaměstnávají střelbou trestných hodů. Dorostenky pod vedením trenérů Petra Martínka, Jiřího Johanese a kondičního maséra Jana Babky si užívaly Kubovky.

Žákyně, jejichž tréninky vedl Miroslav Vondřička ve spolupráci s čerstvou adeptkou trenérského řemesla Evou Kotorovou, už skončily.

Pokračovaly ve Volyni společně s minidívkami a se stejnými kategoriemi chlapců.

Ve střelbě v žákyních nejlepší procento v trestných hodech měla Kateřina Kuncipálová (59,2 procent), těsně před Šárkou Jozovou (59,0 procent).

Christiana Stögrová se prostřílela k 52 procentům a jen o procento horší byla Barbora Hořejší (51 procent).

Celková bilance týmu byla 45 procent, tedy žádná sláva. Ale přece jen zlepšení proti minulé sezoně.