Do nové sezony by strakonické basketbalistky, hrající nejvyšší ženskou soutěž, měly vstoupit v téměř nepozměněném složení. Změny v týmu jsou minimální, na jih Čech přichází z Trutnova Jana Stejskalová, která by měla být jedním z tahounů mladého strakonického celku. Kádr opouští jen mladá Andrea Ovsíková. „Zatím se o jejím odchodu jedná. My požadujeme za Andreu určitou částku, ale Trutnovským se to nelíbí,“ informuje manažer Libor Kráčmera. „Celý problém se tak s největší pravděpodobností bude řešit přes arbitráž,“ dodává.

V Česku se vybírat nedá

Další možné posily jsou zatím v jednání, v hledáčku jsou dvě ruské hráčky. „Jsou docela drahé, ale na českém trhu se moc vybírat nedá,“ podotkl. Otevřená vrátka si stále nechávají pro zámořskou hráčku tmavé pleti Demoyu Williams. „Když ale získáme Rusky, je zbytečné ji tu držet,“ připustil Kráčmera. Nabídek od manažerů dostal klub hodně, nejpříznivější jsou prá ale ruské basketbalistky. „Musíme posílit, jestliže chceme hrát lépe než minulou uplynulou sezonu. V Čechách žádné hráčky nejsou, trend je nyní vybírat z ciziny,“ zopakoval.

Zapracovat nadějné dorostenky

Do kádru žen by se měly zapracovat i některé talentované dorostenky, velkou porci zápasů tak odehraje třeba nadějná Stará. „Komunikace mezi trenéry mládeže a žen tady moc nefungovala. Tak jsme se s tím rozhodli něco udělat,“ vysvětluje.. Strakonice mají kvalitní mládežnickou základnu, kterou se nemohou pochlubit ani ve větších městech. „Máme na co navázat. Nejsme velké město, ale pořád je tu tradice. Třeba v Praze je to s mládeží tragédie. Mladé holky mají dobrou perspektivu, loni skončily druhé, myslím si, že letos budou mít také na přední příčky,“ věří Kráčmera, který vidí šikovné hráčky především ve starších žákyních.

Roli tahouna týmu by měla plnit hlavně čerstvá posila Stejskalová a kapitánka Bernasová. „Je nejzkušenější a hlavně je místní, pořád má velké slovo. Ty mladé holky musí někdo zpacifikovat,“ říká. Trenérská výměna, kterou už zažil rival z Tábora, když na post hlavního kouče angažoval zkušenou hráčku Klečkovou, se zde konat nebude.

Letos chtějí hrát ve vyšších patrech

„To, že se udržíme, jsem věděl. Olomouc byla slabá. Kdyby to takto mělo být i příští rok, je lepší hrát nižší soutěž a neplácat se v lize,“ říkal v dubnu po vyhrané baráži manažer Kráčmera. Letos chce bojovat ve vyšších patrech tabulky. „Od začátku se musíme snažit vyhrávat hratelné zápasy. Loni nám to tolik nešlo,“ má jasno. „Musíme se odrazit hned v úvodu soutěže, abychom do nadstavbové části startovali z lepší pozice.“ Za hratelné soupeře považuje táborskou Slovanku, nováčka z Ústí či Hradec Králové. „To jsou týmy, se kterými jsme loni hráli vyrovnaně. Bylo by dobré je nyní porážet.“

Na soustředění do Hluboké nad Vltavou

Na předsezonní soustředění se letos nevypraví Strakoničtí do Krkonoš, ale přesunou se blíže k jihočeské metropoli. „Nepřesvědčilo nás, že by to bylo v horách něco platné, proto budeme nabírat fyzičku v Hluboké nad Vltavou,“ informuje Kráčmera. Druhé soustředění bude herní a probíhat bude v domácí hale.