Předkrmem ke slavnostnímu hlavnímu menu se stane pro atletické fanoušky už 61. ročník Velké ceny Tábora, který se uskuteční v úterý 11. července. Jeden z nejstarších mítinků na evropském kontinentu se vrací do sportovního kalendáře po dvouleté odmlce zapříčiněné složitou covidovou situací. V novodobé historii táborské atletiky datované rekonstrukcí stadionu Míru si táborský podnik vysloužil u závodníků značnou popularitu a v jeho rámci se divákům představilo nejedno eso české, ale i zahraniční atletiky. Důkazem toho je několik překonaných republikových rekordů spolu s celou řadou splněných limitů pro vrcholné světové závody.

Opravdovou bombou sportovního programu na jihu Čech se stane konání mistrovství České republiky mužů a žen právě na táborském stadionu Míru. Zmodernizovaný stánek na břehu Jordánu přivítá elitní tuzemské závodníky o víkendu 29. – 30. července. Nejsledovanější vrchol republikového atletického dění se vrátí do Tábora po sedmi letech a pro organizátory z domácího oddílu i diváky pochopitelně představuje obrovskou výzvu.

Další informace k oběma prázdninovým sportovním delikatesám budeme přinášet průběžně tak, jak vzejdou z příprav v režii táborských pořadatelů.