V odvetné části I. ligy strakoničtí házenkáři ještě neprohráli a ze čtyř zápasů jim do tabulky přibylo sedm bodů. Stále tak drží druhé místo o dva body za vedoucí Litovlí. Tuto sérii budou samozřejmě chtít prodloužit. Dalším soupeřem jim v sobotu 15. března od 18 hodin bude poslední Karviná B, kterou hostí. Ačkoliv by mělo jít o jasnou záležitost, trenér Miroslav Vávra to tak jednoznačně nevidí.

Váš tým se na jaře dostal do velkého laufu, daří se vám a jste blízko naplnění cíle – skončit do třetího místa. Nyní s béčkem Karviné tedy nemůžete brát nic jiného než vítězství…
Čeká nás opět těžká práce! 
I když pohled do tabulky jasně říká, že bychom měli být favority utkání, protože Karviná je poslední. Ale když se podíváme na výsledky jejích zápasů, prohrává je o jeden dva góly. Navíc vůbec nevíme, 
v jaké přijede sestavě. To, že je soupeř poslední, vůbec neznamená, že to pro nás bude jednoduché utkání.

Spíš očekáváte, že přijede v posílené sestavě?
Myslím si, že ano. Áčko Karviné hraje až v neděli, navíc v extralize spadlo do druhé šestky, což znamená, že mu 
o nic nejde. Není důvod, aby hráči nebyli více vytíženi
 a sehráli za víkend dva duely.

Čím se soupeř prezentuje?
Karviná je pokaždé velmi dobře fyzicky připravený mančaft. Její hra je založena na obrovsky rychlém přechodu do útoku a výborně se vrací do obrany. Je to házená nahoru-dolů.

Ve vašem družstvu teď musí být pohoda. Ze čtyř jarních zápasů máte sedm bodů, tři jste přivezli z venku. Je to znát na náladě?
Posílilo nás, že jsme minule vyhráli o dva góly na Chodově, když jsme celý zápas prohrávali. Každé mužstvo nakopne, když přiveze vítězství z venku. Právě to se nám na podzim moc nedařilo. Psychicky jsme na tom teď dobře.

Po minulých dvou zápasech jste si i přes plný bodový zisk stěžoval na neproměňování šancí.
V čem je problém?
To vůbec nevím. Nevím, jak to odstranit, co s tím udělat… Hráči prostě musejí do střelby a do koncovky vůbec dát maximum, tak jako dávají do bránění. Nemůžeme si dovolit zakončovat s lehkou hlavou, ale naopak se stoprocentní koncentrací a zakončit tak, jak se má.

Tým je stále kompletní?
Otazník visí nad Michalem Zbíralem, který je nachlazený. Takže uvidíme. Jinak by tým měl být kompletní.