Podle policejního mluvčího Milana Bajcury jel po 15. hodině traktor s cisternou z kopce. "Lejta" se rozkmitala a převrátila. "Naštěstí do domu, který je určený k demolici. Poškozené bylo zábradlí, ale na domu žádná škoda nevznikla. Příčiny nehody jsou v šetření," uvedl Milan Bajcura s tím, že nikdo nebyl zraněný.

"Devětačtyřicetiletý řidič traktoru Class 5000 Xerion s připojenou cisternou plnou močůvky při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla s přepravovaným kapalným nákladem, který změnil jízdní vlastnosti cisterny, v důsledku čehož došlo k převrácení cisterny. Cisterna se převrátila na pravý bok a narazila do přilehlého domu čp. 70, který je určen k demolici.  Při nehodě nebyl nikdo zraněn, požití alkoholu u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Na místě došlo k úniku přepravovaného nákladu nevábné vůně. Celková vzniklá škoda byla na místě vyčíslena do 100 tisíce korun. Řidič byl za přestupek vyřešen v příkazním řízení," upřesnila nehodu policejní mluvčí Věra Mžiková.

Samozřejmě nehodu doprovázel nepříjemný zápach. Na místě zasahovali hasiči, kteří podle mluvčí Venduly Matějů provedli protipožární opatření a jejich hlavním úkolem pak byla likvidace úniku kejdy.

Motorkář i řidička ignorovali plnou čáru. Bouračka skončila těžkým zraněním.
Motorkář i řidička ignorovali plnou čáru. Bouračka skončila těžkým zraněním

Statiku domu teď musí řešit starosta obce. Zásah trval několik hodin. "Povolali jsme si cisternu, abychom mohli řešit vyteklou kejdu. A jako posilová jednotka byl povolán jeřáb z jindřichohradecké stanice na vyproštění," přiblížila Vendula Matějů.

Postavení na kola se nakonec podle jejích slov povedlo za pomoci dvou jeřábů, po přečerpání a hlavně po demontáži diskového aplikátoru kejdy.

K večeru policisté řešili podobnou nehodu také na Táborsku. "V Chotovinách se pod nákladním autem utrhla krajnice a valník se opřel o dům. Škoda bude minimální, nikomu se nic nestalo," uvedl.