Ve vlaku v tu chvíli cestovalo devět lidí, nikomu se naštěstí nic nestalo. Na místo vyjížděli hasiči ze stanice Blatná s velitelem zásahu Jaroslavem Píchou. „Než přijeli drážní hasiči z Plzně a inspektor, postarali jsme se společně s dobrovolnými hasiči z Blatné o cestující. Převezli jsme je tranzitem do Blatné, kde měla být i konečná vlaku Byli to spíš mladší lidé, nikdo z nich neměl z nehody žádné trauma,“ popisoval zásah Pícha s tím, že strojvedoucí motorového vlaku viděl, že strom padá a brzdil, takže k žádnému velkému nárazu nedošlo, což potvrdili i cestující.

Po odstranění stromu z dráhy vlak sám odjel. Podle tiskového mluvčího SŽDC Marka Illiaše je předběžná škoda na vozidle vyčíslená na 100 tisíc korun.

Nedělní vichr vyhnal hasiče do terénu několikrát. Ulétlou střechu jeli zajistit do ulice Pod Vinicí v Blatné. Střešní krytina tam uletěla z poloviny domku zvaného „Šumperák“. „K zásahu jsme vyjížděli společně s dobrovolnými hasiči. V deseti lidech jsme z části převrácenou střechu narovnali zpět na dům a latěmi a hřebíky ji zajistili,“ popisuje zásah velitel Jaroslav Pícha. Tím, že se střecha hnula, poškodila i krytinu u sousedního domu. Tu hasiči pomocí upínacích pásů, které jim poskytl majitel, připevnili k domu, aby zabránili dalším škodám.

Celkem hasiči na Strakonicku zasahovali u třinácti událostí. V naprosté většině vyjížděli do terénu s motorovými pilami a likvidovali popadané stromy.