Podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové čtyřiapadesátiletý řidič vozidla Opel Corsa jedoucí od centra města směrem na obec Katovice srazil chodkyni, která měla přecházet ulici Katovická po přechodu pro chodce. "Šestatřicetiletá chodkyně vážným zraněním na místě podlehla. Policisté na místě provedli u řidiče dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem přes 1,5 promile alkoholu v dechu," uvedla mluvčí.

Nyní policisté prošetřují průběh dopravní nehody a míru zavinění. Pomoci by mohli případní svědci, kteří nehodu viděli. Své svědectví mohou podat na lince 158 nebo na tel. č. 735 781 171 (175).

Smrtelná nehoda u Cehnic na hlavním tahu z Vodňan do Strakonic.
Smrtelná nehoda u Cehnic zavřela hlavní tah z Vodňan na Strakonice

Krajští operátoři záchranky přijali informaci o nehodě podle mluvčí Petry Kafkové krátce po čtvrt na sedm. K zásahu okamžitě vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékařská posádka rendez-vous.

"Po střetu s osobním vozidlem zůstala na silnici ležet mladá žena v bezvědomí. Došlo u ní k selhání základních životních funkcí. Projíždějící řidička se snažila zraněnou ženu resuscitovat. Na její snahu navázali záchranáři rozšířenou resuscitací, zajistili pacientce dýchací cesty, napojili ji na umělou plicní ventilaci a podali nezbytné léky. Přes intenzivně poskytovanou odbornou péči se nepodařilo zraněnou ženu zachránit. Podlehla na místě těžkým mnohačetným zraněním, která utrpěla," doplnila Petra Kafková.

V uplynulých čtyřech dnech je to na Strakonicku již druhá smrtelná nehoda. V pátek 21. října ráno se u Cehnic srazila tři auta. Jeden z řidičů srážku nepřežil.