Deník na vážnou nehodu upozornil mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura s tím, že na místo byl povolán záchranářský vrtulník. Upozornil, že průjezd křižovatkou je v tuto chvíli zcela uzavřen. Policisté uvádějí, že na místě jsou všechny složky integrovaného záchranného systému. Vyšetřování nehody potrvá zřejmě až do jedné hodiny odpoledne.

Policisté vyšetřují havárii u Sedlice. Omezení na trase mohou trvat až do  dvou odpoledne.
Převrácený kamion blokuje silnici u Sedlice, z nákladního auta uniklo palivo

Mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková informovala, že k nehodě došlo 24. srpna krátce po desáté hodině. „Na místo byly okamžitě vyslány dvě pozemní posádky ze Strakonic a vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby. Záchranáři na místě zjistili, že motocyklista při střetu utrpěl závažná mnohočetná poranění, kterým podlehl bezprostředně po nehodě," uvedla s tím, že zasahující lékař tak mohl pouze konstatovat jeho smrt. Vrtulník byl z mise odvolán. Nikdo další nebyl zraněn.

Mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura upřesnil, že jde v tomto týdnu už o druhou nehodu s tragickými následky. „V křižovatce na odbočce k obci Radošovice došlo ke střetu nákladního vozidla s motorkářem. Dle prvotních zjištění pravděpodobně řidič nákladního vozidla tovární značky Renault s návěsem vyjížděl z vedlejší komunikace na silnici I/4, kde v tu dobu od Strakonic přijížděl řidič motorky tovární značky Suzuki,“ popsal možné příčiny tragédie mluvčí. Po střetu obou vozidel utrpěl devětačtyřicetiletý řidič motorky těžká zranění neslučitelná se životem.

Střet osobního auta s náklaďákem u Lejčkova na Táborsku si vyžádal život.
Tragický střet osobáku s dodávkou uzavřel silnici z Tábora na Pelhřimov

Místo nehody je po dobu vyšetřování neprůjezdné. „Řidiči, dbejte pokynů policistů, kteří odklání provoz po vedlejších trasách,“ požádal.