Řidič nákladního auta, vjel z dosud nezjištěných příčin vpravo mimo vozovku, kde kamion čelně narazil do vzrostlého stromu, vyvrátil kámen, který ležel na cestě na pole a začal hořet. Řidiče se nepodařilo i přes zákrok složek IZS zachránit.
"K nehodě mohlo dojít vlivem mikrospánku, na vině mohla být zdravotní indispozice, smyk a nebo také jiný důvod, to je zatím v šetření," uvedl na místě nehody mluvčí policie Milan Bajcura.

Podle svědků začal kamion hořet tak rychle, že nikdo nestačil řidiče zachránit. "Když jsme k nehodě přijeli, už auto hořelo. Naproti běžela paní řidiči pomoci, ale bylo to marné, ve chvíli začaly šlehat obrovské plameny," popisují řidiči kamionů, kteří stáli v koloně opodál.

V době, kdy přijeli na místo hasiči, byl kamion, který na návěsu převážel harvestor, převrácený do příkopu. "Hasiči ihned zahájili hasební práce. Po deseti minutách velitel zásahu nahlásil, že požár je pod kontrolou. Úplná likvidace požáru nastala v 7.43 hodin," doplnila tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.
Totožnost řidiče zatím nebyla zjištěna.

Na silnici bude podle policistů probíhat vyšetřování nehody nejméně do 15 hodin.

Objízdné trasy byly ve směru od Českých Budějovic před penzionem Nová Hospoda, přes Dívčice, Týn nad Vltavou a z Vodňany museli řidiči jezdit přes Číčenice a Týn nad Vltavou.

Od začátku roku se jedná už o 34 oběť na jihočeských silnicích.