V Radomilické ulici, poblíž nájezdu na silnici z Českých Budějovic do Písku, osobní automobil narazil do stromu.

Jak upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura, nehoda se stala ve směru z města k drůbežárně a silnici I/20. Jednalo se o Škodu Felicia Combi. "Na místě se hasiči snažili provést resuscitaci těžce zraněného spolujezdce sedícího vpředu, bohužel, bez kladného výsledku. Zraněný řidič byl z vozidla vyproštěn a poté transportován vozidlem Zdravotnické záchranného služby Jihočeského kraje do zdravotnického zařízení," uvedl mluvčí.

Vyšetřováním nehody policisté dle jeho vyjádření zjistili, že řidič (roč. 1981) pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu komunikace, pro projetí mírnou zatáčkou typu S dostal smyk, kdy vjel pravou stranou na zvýšený obrubník. Poté po pár metrech auto čelně narazilo do stromu. Na místě jeho spolujezdec (roč. 1987) podlehl těžkým zraněním.

"Vzhledem k zjištěným skutečnostem povolali dopravní policisté své kolegy z oddělení obecné kriminality, kteří budou případ vyšetřovat pro podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti," dodal Milan Bajcura.