Na místě zasahují záchranné složky. Místo je neprůjezdné. "Osobní automobil se střetl s nákladním vozem. Řidič osobního vozu nepřežil. Na objízdné trasy vás navedou policisté," informoval na sociální síti X Miroslav Šupík.

Je stanovena objízdná trasa přes Vodňany - Bavorov - Netolice - Lékařova Lhota. Předpoklad dopravních komplikací je do 22. hodiny.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="cs" dir="ltr">Jčk - Tragická DN aktuálně zcela uzavřela silnici I/20 mezi Č. Budějovicemi a Pískem. Dopravní omezení je odhadováno na několik hodin. Osobni automobil se střetl s nákladním vozem. Řidič osobního vozu nepřežil. Na objízdné trasy vás navedou policisté. <a href="https://twitter.com/hashtag/policiejhc?src=hash&amp;ref_src=twsrc%5Etfw">#policiejhc</a></p>&mdash; Policie ČR (@PolicieCZ) <a href="https://twitter.com/PolicieCZ/status/1799124868501479620?ref_src=twsrc%5Etfw">June 7, 2024</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Nehoda se podle Miroslava Šupíka stala krátce před půl šestou odpoledne u obce Sedlec na Českobudějovicku. "Řidič (nar. 1966) osobního vozidla značky Škoda Rapid zde z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se následně čelně střetl s protijedoucím nákladním automobilem. Při dopravní nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. U řidiče nákladního automobilu byla policisty provedena dechová zkouška, která vyšla s negativním výsledkem," uvedl po 20. hodině mluvčí policie.

Okolnostmi vzniku této tragické dopravní nehody se zabývají českobudějovičtí dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty.

Na místo vyrazily posádky záchranné služby z Vodňan, Lhenic a Českých Budějovic, také byl podle mluvčí jihočeské záchranky Zuzany Fajtlové povolán vrtulník.

"V péči jsme měli dva muže. Jeden z nich zůstal ve voze zaklíněn a následkem úrazového mechanismu u něj došlo k selhání životních funkcí a bezvědomí. Po vyproštění jsme mu poskytli profesionální resuscitační péči v řádu desítek minut. Bohužel, navzdory naší maximální snaze svým zraněním na místě podlehl. Druhý účastník nehody mohl být po vyšetření lékařem ponechám na místě," přiblížila mluvčí záchranky.

Tragická nehoda 7. června na hlavním tahu u Budějovic na Vodňany za obcí Sedlec nedaleko Malovic. Při střetu s kamionem zemřel řidič osobáku. | Video: Pavel Vilímek

Další tragické nehody na jihu Čech v letošním roce zde

Na jihu Čech je to tento týden již druhá tragická nehoda. V úterý 4. června u sportovního areálu Soukeník u Sezimova Ústí po čelním nárazu do stromu řidič osobáku zemřel a spolujezdkyni odvezl vrtulník záchranné služby.