Nedaleko letiště ve Strakonicích přišel v úterý 16. října o život parašutista.Nedaleko letiště ve Strakonicích přišel v pondělí 16. října o život parašutista.Zdroj: Policie ČRTragédii potvrdila mluvčí jihočeských policistů Štěpánka Schwarzová a zároveň mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová. Neštěstí se stalo nedaleko letiště ve Strakonicích za dosud nezjištěných okolností. „Při cvičných seskocích na přesnost došlo k pádu, při kterém parašutista na místě podlehl následkům zranění,“ řekla Štěpánka Schwarzová. Na místo podle informací mluvčí záchranářů Zuzany Fajtlové vyrazila posádka rendez-vous s lékařem. „Ten ale mohl pouze konstatovat smrt. Muž zranění podlehl ještě před příjezdem záchranářů, kteří pro něj nemohli nic udělat,“ uvedla s tím, že zranění parašutisty byla fatální a neslučitelná se životem.

Morový sloup.
Sochy ve Strakonicích: Mariánské sousoší na Palackého náměstí

Přímým svědkem události byl pilot letounu Cessna František Přibil. „V letadle byli tři parašutisté, kteří měli výsadek v 1000 metrech. Výsadek proběhl úplně normálně a já se vracel na letiště,“ říká František Přibil. Jak dále dodal, znali se.

V jeden okamžik se mu vysílačkou ozval kolega ze země, který ho upozornil na to, že jeden z parašutistů nemá otevřený padák. „Vrátil jsem s letadlem a pokusil se ho najít,“ doplnil František Přibil. Muž dopadl na louku ještě před letištěm asi sto metrů od místa, kde před lety spadlo letadlo při návratu z vyhlídkového letu. Při něm zahynul pilot a dva pasažéři. Strakonický pilot František Přibil dále potvrdil, že šlo o třetí seskok ten den.

V roce 2009 se nedaleko místa pondělní tragédie zřítilo vyhlídkové letadlo, tehdy zahynuli tři lidé:

Příčiny pádu jsou předmětem dalšího vyšetřování. „Událostí se zabývají strakoničtí kriminalisté a Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ uzavřela jihočeská policejní mluvčí.

Tisková mluvčí Armády ČR Magdalena Dvořáková potvrdila, že šlo o vojáka z povolání. Případ dále vyšetřují.