První střet se stal pár minut před 10. hodinou v písecké ulici Čelakovského k nájezdu silnice I/20. „Řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Superb jel od centra a při odbočování vlevo pravděpodobně nedal přednost v jízdě řidičce motorky značky Yamaha. Ta přijížděla od silnice I/20 k nadjezdu nad zmíněnou hlavní trasou a došlo k čelně bočnímu střetu,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura.

Žena po pádu utrpěla zranění a byla převezena k ošetření do nemocnice. „Utrpěla lehká zranění v oblasti horní a dolní končetiny,“ informovala mluvčí jihočeských záchranářů Petra Kafková.
Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Motorkář nedobrzdil

Druhou nehodu vyšetřovali policisté ten samý den po 14. hodině na trase mezi obcemi Dolní Novosedly a Záhoří. Tady řidič motorky Honda pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a jiným okolnostem, které je možné předvídat. Motorkář narazil do Peugeotu 5008, který jel před ním. Řidič auta zpomalil ve chvíli, kdy vůz před ním odbočovalo doleva.
„Při nehodě se zranil řidič motocyklu a zdravotnická záchranná služba ho převezla do nemocnice,“ dodal za policisty Milan Bajcura s tím, že tato nehoda se řeší jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu.

Policisté zároveň připomínají všem řidičům motorek, aby dbali zvýšené opatrnosti. Silnice jsou pro jejich jízdu stále chladné a znečištěné zbytky posypového materiálu.

Mohlo by vás také zajímat: Investor měl velké plány na sídlišti Jih, je v insolvenci. Co bude s Družbou?