V pátek večer se stal výlet do Čech osudným pro motorkáře z Německa, který havaroval u Čachrova. U nehody museli zasahovat policisté ČR, hasiči, záchranná služba a na místo nehody musel pro zraněného přiletět i vrtulník.

„Po příjezdu na místo, zde byla jedna zraněná osoba, což byl řidič motorky, který byl pod silnicí v příkopu a byl v bezvědomí. Poskytli jsme mu první pomoc, po příjezdu záchranné služby jsme pomáhali s ošetřením a transportem pacienta do vrtulníku. Poté jsme provedli protipožární opatření motorky,“ sdělil Deníku na místě velitel zásahu HZS Klatovy Rostislav Trefanec.

„Motorkář, ročník 1967, jel ve směru od Běšin na Čachrov. Nad obcí Hořákov nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal v zatáčce smyk, který nezvládl, narazil do svodidel a havaroval mimo komunikaci. Pacient měl po nehodě zapadlý jazyk a při transportu do vrtulníku byl ve stabilizovaném stavu,“ řekl jeden ze zasahujících policistů Milan Mrázek.

Řidiče motocyklu transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Plzni s úrazem hlavy, jak Deník informovala mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.
Nehavaroval ale jen tento motorkář, ale také ve stejný den další dva v Sušici a Horažďovicích.

Dopravní nehody nezpůsobovaly jen motorky. Nehoda dvou osobních automobilů, se stala v sobotu dopoledne za obcí Petrovice u Sušice ve směru na Volšovy, kde se srazil Renault 19 se Škodou Felicií.

„Po našem příjezdu byly na místě dvě zraněné osoby. Šlo o staršího a mladšího muže, kteří byli řidiči automobilů. Oba řidiče ošetřila záchranná služba. Starší muž utrpěl zranění hrudníku, mladší měl rozseknuté koleno. Poté jsme provedli protipožární opatření obou vozů,“ sdělil velitel zásahu HZS Sušice Petr Zíbar.

„Muž, ročník 1951, byl s úrazem hrudníku převezen do nemocnice v Sušici,“ informovala Ptáčková.

„Příčina nehody není známá a stále se vyšetřuje,“ sdělil na místě jeden ze zasahujících policistů.