Ve čtvrtek 10. března po ránu na silnicích kraje vesměs neležela ledovka, ale i tak bylo nehod dost. Vozovky byly spíše vlhké, ledovka byla ojedinělá.
Včera ráno v pět hodin zasahovala záchranka u nehody osobního vozidla mezi Rapšachem a Suchdolem nad Lužnicí. V zatáčce na mokré vozovce auto dostalo smyk a narazilo do stromu. Je i možné, že ženu za volantem zaskočilo náledí. Na místě záchranáři ošetřili zraněnou jednapadesátiletou řidičku Škody Felicia, která utrpěla mnohočetná těžká poranění včetně poranění hlavy. „Po stabilizaci životních funkcí byla transportována na ARO českobudějovické nemocnice,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Marek Slabý. U nehody zasahovali dobrovolní hasiči ze Suchdola nad Lužnicí a profesionálové z Třeboně.

O strom se zastavilo také volvo, ve kterém seděli muž a žena na Písecku. Auto sjelo do příkopu. Nehoda se stala včera ráno ve směru z Písku na Tálín, kde je několik nebezpečných zatáček. „Jednapadesátiletý muž utrpěl těžká zranění a žena zřejmě lehká,“ uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Ingrišová. Proč auto sjelo do příkopu, policie zatím neví.

Komplikaci v českobudějovické dopravě způsobila dopolední nehoda kamionu a osobního auta na výpadovce na Písek. Havárie zatarasila silnici, takže se vytvořila velká kolona. Hromadná srážka čtyř osobních vozidel se stala včera kolem 7. hodiny ranní u Týna nad Vltavou. Nikdo při ní nebyl naštěstí zraněn.
„Příčinou bylo s největší pravděpodobností nepřizpůsobení rychlosti na namrzlé vozovce,“ popsala krajská policejní mluvčí Štěpánka Valentová. Po nehodě byla silnice na Bechyni asi na dvě hodiny zcela uzavřena a policisté odkláněli dopravu přes obec Hodonice.