Za uplynulý víkend řešili dopravní policisté tři dopravní nehody se zraněním.Všechny tři se staly v sobotu 13. března.

K první dopravní nehodě byli policisté přivoláni před polednem. U obce Pracejovice havaroval řidič osobního automobilu, který jel od Strakonic na Pracejovice. Na rovném úseku vozovky zabrzdil, dostal smyk a vozidlo se stalo neovladatelné. Vůz se zastavil až o strom mimo komunikaci. Řidič vyvázl s lehkým zraněním. Hmotná škoda na vozidle se odhaduje na 60 000 korun.

Přibližně za hodinu po této nehodě vyjížděli dopravní policisté ke Štěkni. Na pozemní komunikaci u obce Štěkeň řidička osobního automobilu nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla a po projetí levotočivé zatáčky nezvládla řízení, vjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do stromu. Žena skončila s lehkým zraněním v nemocnici. Hmotná škoda na vozidle se odhaduje na 90 000 korun.

Před 18. hodinou skončil řidič osobního automobilu Citroën v silničním příkopu, kde se jeho vůz zastavil o strom. Havaroval v levotočivé zatáčce v ulici Radomyšlská, a to v důsledku rychlé jízdy, neboť řidič ujížděl hlídce Městské policie Strakonice. Strážníci muže stavěli, ten však neuposlechl pokynu k zastavení a s vozidlem začal hlídce ujíždět. Nepřipoutaný řidič vozidla při dopravní nehodě utrpěl středně těžká zranění. U řidiče bylo následně zjištěno požití alkoholických nápojů, kdy výsledek odběru krve ukázal hodnotu alkoholu v krvi přes tři promile. Hmotná škoda na vozidle se odhaduje na 30 000 korun. (Strakonický deník už informoval).

Ze zápisu městské policie

V sobotu 13. března v 17. 40 hodin zjistila hlídka Městské policie Strakonice, která jela služebním vozidlem ulicí Ellerova směrem od řeky k restauraci Hvězda, jak z ulice Velké náměstí směrem do ulice Radomyšlská jede vozidlo Citroën stříbrné barvy se zhasnutými světly a nerovnoměrnou jízdou ze strany na stranu.

Strážníci Městské policie se vydali za tímto vozidlem, které pokračovalo v nebezpečné kličkující jízdě ulicí Radomyšlská. Strážníci pojali podezření, že by tato jízda mohla být zapříčiněná opilostí řidiče, a proto u uvedeného služebního vozidla zapnuli výstražné světelné i zvukové zařízení a signál STOP a vydali se za vozidlem. Řidič vozidla nereagoval, a proto hlídka MP na úrovni nemocnice vozidlo předjela a dávala kýváním paže signál řidiči k zastavení vozidla.

Řidič nereagoval a pokračoval dál v jízdě. Strážníci opět řidiče předjeli, ale ten opět služební vozidlo městské policie objel a pokračoval v jízdě. Strážníci opět vozidlo za horizontem předjeli a zastavili před železničním přejezdem. Řidič výše uvedeného vozidla k hlídceale nedojel. Zastavil, zařadil zpátečku a vracel se zpět ulicí Radomyšlská směrem do Strakonic.

Hlídka se opět vydala za tímto vozidlem. V křižovatce ulic Radomyšlská a Jiráskova bylo hlídkou zjištěno, že řidič ujíždějícího vozidla zde naboural do stromu a ve vozidle měl zaklíněné nohy. Přes stálou službu byla v 17. 45 hodin na místo přivolána RZS, PČR a HZS.

Dále na místo byla vyslána i druhá hlídka MP. Strážníci do příjezdu RZS, PČR a HZS na místě zabezpečili bezpečnost silničního provozu a dále se snažili řidiči havarovaného vozidla pomoci.. Během vyprošťování řidiče, lékařské pomoci a vyproštění havarovaného vozidla strážníci na místě řídit silniční provoz.

Strážníci zjistili, že u havarovaného vozidla začíná doutnat motor, a proto bylo použito hasícího přístroje a motor byl uhašen.

Následně byla celá událost předána k dořešení PČR.